bugün

allah belanızı versin, bu vatanı almak için ineğini, evindeki ekmeği, kolundaki bileziği veren siz ne olduda, ülkeyi satanlara bir çuval kömür karşılığında geleceğinizi verdiniz.
Efendiler daha ne kadar uyuyacaksınız. Ben sonsuz uykumdan uyandım da geldim.
(bkz: o değil de bir cumhuriyet vardı ne oldu ona)
ordular geri dönmek yok ileri. ilk hedefiniz akdeniz. ama siz egeye gidin. coğrafya kitabı yazmayı düşünüyom.

edit: şaka maka niye akdeniz demiş lan acaba
Türk ahalisi muhakemele yapabilecek güce sahiptir.Bu muhakeme o kadar değerlidir ki bizlerin ömürlerimizi hayatlarımızı uğruna verdiğimiz bir olgu bir evetle gidecektir.
-yazıklar olsun!
-oha bu ne hal lan! acele bi otuzbeşlik açın bakalım çocuklar, en baştan başlıyoruz.
-oğluuummm öteki tarafta bir ortam var görmen lazım. *
- (bkz: ben içmiyim de kim içsin)
nerede emanetim gençler!
yandım anaammm..
(bkz: allahını seven üstüme toprak atsın)
ölenle ölünmez.
(bkz: ben nerde yanlış yaptım).!
o kadar emek verdim bu memleketi bıkartım bıraktık biz yaptık hepimiz yaptık ama , hepimizin yapatığı bu emamanete gençler iyi bakmamış olmamış
birçok çürük gelmiş geçmeiş paslanmış idolojik kaygılar yaşayan, yeni bir şey üretmemiş bir ülke buldum heycansız meneviyatısz
maneviyasız!...
onu Allah bilir. O gun ne ataturk, ne bu yazar, ne de herhangi birimiz, birbirimizi farketmeyecek kadar dehsete dusecegiz.
asla söylenemeyecek söylenmesine gerek olmayacak sözlerdir ki sözlük olsun orası olsun burası olsun atanın ağzından çıkmış gibi yapmak onun görgüsüne, saygısına, bilgisine, devlet adabına uygun olmayan şeylermiş gibi söylenmemesi gereken, insanın fikrini savunurken çocukça abuk subuk şeyler yapmaması hadi yapıyorsa da atanın adını kullanmaması gereken sözlerdir.
asla söylenmeyeceklerdir duyulamayacaklardır. atanın hayattayken söyledikleri yetmiyorsa eğer bırakında atamız rahat uyusun.
(bkz: allah belanı versin)
"şu çarkçı kemal denen herifi bulun getirin bana. ha bir de ıslak meşe odunu"
atatürk söylemi olmaya aday söylemdir.

- ben samsun'a çıkıyorum.
ülkenin aq muşsunuz. yazıklar olsun size.
sizin yapacağınız işin ben.
LAiLAHE iLLAllaHTIR.
- bu ülke benim gençlere bıraktığım, toprakları kan kokan, şehit kokan, acı, dert, tasa kokan ülke olamaz. yıkın diktiğiniz heykellerimi !
(bkz: 2 2 mi)
"geçmişin üstüne örterim bir sünger, ama son kez..." olacaktır büyük ihtimalle.