bugün

yobaz karakteri ve namusunun bir göstergesi ve bir nişanesidir. yıllar boyu böyle fırıldak gibi döndüler, yıllar boyu da dönecekler. (bkz: nikola tesla)'nın da dediği gibi: "o kadar cahilsiniz ki dininiz var diye ahlaka ihtiyacınız olmadığını sanıyorsunuz."

http://www.cumhuriyet.com...LJq4uYVLbx6EVRlRv0F-q8UpU

" Söylediği bir kaç cümleden sonra polis ekiplerince yakalandığını anlatan Ş., "Kaldığı yurttan çıkıp anma törenlerinin oraya geldim. O sırada saygı duruşu başlamıştı. Ben bu arada 'bu kıyamdır' şeklinde söylememe kalmadan polis memurları beni yakaladılar. Bu kıyamdan kastım namazdaki dik duruş halidir. 'Putlara tapıyorsunuz, puta saygı duyuyorsunuz' demedim. Polisler beni yakaladığında Allah'ın kanunu bilmiyor musunuz, Batılı inançları getirdi' dedim. Fakat bunu sadece polis memurlarına karşı söyledim" diyerek kendisini savundu."

diğer soysuz yobazlara duyurulur.
--spoiler--
yobazlık tutuklanma nedeni olamaz, olmamalı.

--spoiler--

tutuklanma nedeni yobazlık değil hakaret.

yobaz olmak onun karakter sorunu.
eğer bır ınsana sen ılah değılsın dersen bu hakaret değıldır aksıne ımajına olumludur. ama bır ınsana bu puttur dersen bu hakarettır. ıfade özgürlüğüne ınanan bır ınsanım ama hakaret ıfade özgürlüğü değıldır.
göt korkusunun tezahürü olan ifadedir.

yaptığı şeyin adı provokasyondur ve insanları provoke etmek suçtur. zaten tutuklanma sebebi de budur.
güncel Önemli Başlıklar