bugün

Yıl olmuş 2018 hala bunu soran var arkadaşlar cevabını bildiğimiz soruları sormayalım.
kılık kıyafetime kadar el attı .

diğerlerini saymama gerek yok yani . özgürlük denilen şey nerde ben göremiyorum . şapka takmak zorundamıyım lan ben .

bu yeterli bence .

bunu avrupada yapsalar adamı asarlar .

sen kimsin de benim kıyafetime karışıyorsun diyor çünkü avruplaılar .

dimi len avrupa aşığı batı aşığı soytarılar .
Çok kolay bir soru cevabı ise evet.
II.MAHMUD'da 1826 yılında sarık ve cüppe yasağı getirip, devlet memurlarına, ilk kez; fes, pantolon ve ceket giyilmesi zorunluluğu getirdi. o da mı diktatördü?
Başlığı uyumu bırakalım da, ne kadar ülkesinde yaşayıp, atatürk'ü sevmeyen insan varmış.
Hayretler içerisindeyim.
Ne yedirip ne içirdiler sizlere. Nasıl bir anlayış nasıl bir ahmaklık bu.
babam bile kılık kıyafetime karışsa o bile diktatör oluyor .

hesap et kılık kıyafet kanunu çıkaranı .

yok inkılap mış yok ilkeymiş .

kime sordun ?

hemen söyleyim ingiliz şapkasına sordu . bakalım .

görsel
kimse erdoğana diktatör diyemez .

derse böyle göt olur kalır .
neyse ki giydiğimiz dona kanun çıkarmamışlar .

80 sene önceki yöneticiler .
atatürk diktatör mü?

kendisi bu konuda şöyle diyor;

'' Ben diktatör değilim. Benim kuvvetim olduğunu söylüyorlar. Evet bu doğrudur. Benim isteyip de yapamayacağım bir şey yoktur. Çünkü ben zoraki ve insafsızca hareket etmesini bilmem. Ben kalpleri kırarak değil kazanarak hükmetmek isterim.''
Yaptıkları tipik diktatör eylemleriyle paralellik gösteriyor ama zamanın şartlarında neredeyse yaptıklarının hepsini haklı sebeplere dayandırabiliriz. Haklı bulamayacağınız tek eylemi -en azından benim için- kendi heykelini diktirmesi. Mazeret kabul etmeyen bir diktatör davranışı.
objektif olarak bakabilen bir kişinin cevabının evet olacağı soru.
cumhuriyet inkilapları halka sorulup fikir leri alındımı Yok,seçim yapıldımı yok,peki sistem değişirken referandum yapıldımı yok.bu sistem tepeden inmedir adını ne koyarsanız koyun.halka yakından uzaktan bağı ve alakası yoktur.
Atatürk diktatördü ancak bize diktatörlük kötü empoze edildiği için kabullenemiyoruz bütün diktatörler konuşur Atatürk dinleyen adamdı Osmanlı da hastalıklı bir toplum vardı ve zor kullanarak bazı şeyleri kabul ettirmek mecburiyetindeydi dahi diktatör kalbimizdesin.
Sen ilk önce aç bi Mustafa Kemal Atatürk kimdir Ülkeye kattıkları nedir onu öğren.
YOK EFENDiM kılık kıyafet değişikliği şapka kanunu falan filan ulan osmanlıdada fes takıyor olucaktınız bana kalırsa rahatlık batıyor insanlara tüm dünya bizim liderimizi överken bizim lierimizin en büyük düşmanı onu karalayan nasılda bizler oluruz kendinize gelin mustafa kemal ne zaman kendi ve ailesi için birşey yaptı onun tek arzusu vatan dı ülkeydi milletti şimdiki lider dediğimiz kişilerde ülkede peşkeş çekip malları satıyor size atamızı anlatmak inanın isterim daha güzel ama çoğunuz beni adamdan saymayacaksınız ve şimdi kalkıpda atatürk ün alfabesiyle atatürkün harfleriyle atatürkü kötülemek nedir yahu.
diktatör olsaydı amerika çoktan ülkeye çökmüş demokrasiyi getirmişti.
. . . bu cümleleri onun kurduğu bir ülkede kurabiliyorsan kitabı doğru okumamışsın demektir. Yapılanlar bir tercih değildi. Bir zorunluluktu. Ulus devletin aidiyeti ve geleceğinin adresiydi. Bu tür dezenformasyonlar küçük bir öfkeli güruh yaratır. Daha öteye gidemez. Herkes sizin gibi cahil ve yobaz değil. Bir de şu yazılanları oku. (bkz: #39773455)
Keşke demokrasiyi getirmeseydi de, siz de buraya bu başlığı açamasaydınız. Şuan muhalif paylaşımlarda bile içeri alınırken size eleştirme hakkını seçme hakkını veren atatürk'e küfürler hakaretler saydırılıyor. Çok ilginç.
(bkz: diş fırçalamak orucu bozar mı)
Şey vardı bir caps. Ne salak salak sorular bunlar? Bilen var mı? Bir soru.
haydi atatürkcüler atatürkün diktatörlüğünün üzerini örtmeye gizlemeye gelin .

bu arada atatürk farklı bir yere gitmedi astığı insanların yanına gitti .

orda artı eksi hesaplaşılır .

kim kimi astı niye astı haklımıydı haksızmıydı .

varsa müslüman laikler bilir az çok .

hem laik hem müslüman nasıl oluyor o da ayrı bir muamma tabi .

bizde müslümanız ama ezan dan rahatsız oluyoruz !

yani bizde laikiz ama atatürkden rahatsız oluyoruzun tersi !
Topal osmanlar hala burada.

Ayıktırayım genc.
küçük prens kitabında cevabı evet olan soru.
Diktatör olsaydı çok partili hayata geçmezdi.
Bu toprakta bu kadar o.ç ğu vatan haini doğacağını bilseydi bu vatanı kurtarmazdı..
Cahil cühela konuşmayın. Diktatör olsa çok partili döneme geçmezmişmiş. Algınıza sokayım. Çok partili döneme geldi de seçim mi kazandı. Kurdurttuğu partiyi zorla kapattırdı. Bir diktatöre ait tüm özellikleri taşıyor işte. Tek seçim kazanmadan ölene kadar ülke başında.