bugün

bu videonun altındaki yorumları okuyunca kendimden utanmama sebep vermiş hatta iğrenmemi sağlamıştır.
aynen şu yorumlar vardır kısaca bir iki tanesi"ananıda al git mustafa kemal"
yada çarpıcı bir diğer örnek"ben yurt dışında okuyan biri olarak bu adam kesinlikle bizden değil yıllardır kemalizm ile beynimizi yıkıyorlar eğer türkiye de olsaydım böyle düşünmezdim"iyiki de yoksun bee bacım.
ayrıca hiç bir kemalistin sahip çıkmamış olmasıda ilginç gelebilir ama aslında ilginç değil "ben kemalistim diyip"hiç bir doktirin ve düşünce geliştirmeyen sığ beyinlerden zaten bir yorum beklenemezdi.
son bir örnek anladığım kadarıyla bir kemalist "atatürk ayıp etmiş"yazmış.
mustafa kemal paşa belkide en güzel konuşmasını burda yapmıştır tabii ki gökten indiği sanılan veya inmiş olan bir kitabın bizim üzerimizde hükmü yoktur.
çünkü kur an ne kadarda bir anayası niteliği taşıyor gibi görünsede bir devlet yönetim sisteminde bir çok yönden yetersiz ve eksiktir.

bunun en büyük kanıtı şimdiki arap ülkeleri ve osmanlıdır,ayrıca 21 den sonra hayata geçen batı anayasası ne kadar doğrudur ne kadar emekten haktan ve halklardan yanadır ayrı bir tartışma konusudur.
ama ku ran dan çok daha verimli bir anayasa niteliği taşıdığı kesindir ve ülkemin bağnaz düşünce özürlü yobaz kardeşlerim 21 anayasasından önce osmalı kur an ile değil zaten bir batı anayasından esinlenen kanun i esasi ile yönetilmekteydi tamam düşenemiyorsunuz belli ama gerçekleri söyleyin bari,yani türkçesi ile zaten bir batılılaşma yada bir anaysalaşma hukuk süreci zaten 1800 lü yıllardan bu yana başlamıştı.
1876 tarihi bu sürecin en büyük kanıtıdır ayrıca benim yobaz kardeşlerim haraket ordusu dediğimiz 1909 31 mart ayaklanmasını bastıran ordu irtica var diye istanbul a gelmiş,abdülhamit i tahtan indirmiş,istanbul un sokaklarında yobaz avına çıkmıştır.

dikkat ederseniz tahih itibari ile osmalı devam etmekte,mustafa kemal in ne kadar kemalisler tarafından bu orduda görev aldığı söylensede aslında alakası olmadığı ve mustafa kemal in olmadığı bir ordunun yani 21 den yaklaşık 15 sene önce irtica dolasıyla sizler karşıtı olduğu açıktır.

düşünelim.

edit:http://www.youtube.com/wa...nfiEI&feature=related
Onlar alim ve rahiplerini Allah'a ortak koştular ve Meryem oğlu Mesih'i de ilahlaştırdılar.Oysa,onlara kendisinden başka ilah olmayan tek bir ilaha ibadet etmeleri buyurulmuştu. (Tevbe, 31)

ayeti inince orda bulunan rahip peygamberimize "biz onları ilah edinmedik ki" der. resulullah ;

Sizler, alim ve rahiplerinizin helal kıldığını helal,haram kıldığını haram kabul ediyor ve Allah'ın bu konuda ne buyurduğuna aldırmıyordunuz.

(bkz: gökten indirildiği sanılan kitapların dogmaları)
(bkz: o söylüyorsa doğrudur)
(bkz: kemalizm dini)

statükocu gençlik için peşinen edit: eksi vermeniz umrumda bile değil *!
atatürk ateist miydi, müslüman mıydı, krem peynire mi tapıyordu önemli değil ama son derece laik olduğu aşikar gibi. tabi laiklik ve laikçiliği de birbirinden ayırmak lazım. (bkz: #4950028)

- ne laiği lan başmüslümandı, başmilliyetçiydi, başbuğdu.
- oh be hadi be vay be yürü be, sen bir masa olsaydın daha işe yarardın.
nedense, bunların birçoğu genel kurmay gibi makamlara bağlı arşivlerde bulunurken, konjönktür tamamen dincileştirildikten sonra çıkıverdi piyasaya. 80 yıl sakla, konjonktürü dincileştir, ondan sonra ortaya çıkar ve vatanperver dinamiği ortadan kaldırarak türkiye'deki ulus-devlet anlayışının içini boşalt. boşalt ki halk artık şu küreselleşmeye karşı daha bir sıcak bakar olsun. niye mi?

"yeni dünya düzeni'nin temsilcisi, önemli kuramcı ve stratejistlerinden biri olan, abd'li ünlü zengin david rockefeller, günümüzden 18 yıl önce, haziran 1991'de, küresel sermayeyi yönlendirip, güçlendiren en önemli kuruluşlardan biri olan üçlü komisyon (trilateral commission)'da yaptığı konuşmada, yeni dünya düzeni ile hedeflenenin seçkin elitlerin ve zenginlerin, ulusüstü egemenliğine dayalı dünya hükümeti olduğunu, çok açık olarak söylüyor ve diyor ki: "the washington post, the new york times, time magazine ve diğer büyük yayın organlarının yöneticilerine toplantılarımıza katıldıkları için, bizi kırk yılı aşkın bir süredir destekledikleri için müteşekkiriz. bu yıllar boyunca halkın denetimine maruz kalmış olsaydık, dünya ile ilgili tasarımızı asla geliştiremezdik.

fakat, şu anda dünya, dünya hükümetine doğru ilerlemek için, daha donanımlı ve hazır. entelektüel bir seçkinin ve dünya bankacılarının ulusüstü egemenliği, geçmiş asırlarda uygulanan ulusal özdenetime kıyasla, kesinlikle daha makbuldür." bu beyan aynı zamanda, küresel sermayenin arkasında ne kadar büyük medya desteği olduğunu, ve küresel gücün "dünya hükümetini" gerçekleştirme faaliyetlerini david rockefeller’ın ifadesine göre 1921'den bugüne 88 yıldır sürdürmekte olduklarını ortaya koymaktadır. yeni dünya düzeni ve onun stratejik aracı olan küreselleşme ile neyin hedeflendiği, böylesine yetkili bir kişi tarafından, ancak bu kadar açık olarak ifade edilebilir.

yeni dünya düzeninin bir başka kuramcısı olan, amerikan dış politika araştırmaları enstitüsü başkanı r. strausz hupe ise hedefi, daha somut bir şekilde ortaya koyuyor ve bir makalesinde bunu şöyle ifade ediyor: "vatanseverlik bu yüzyılın en güçlü gerici kuvvetidir. mal ve hizmetlerin serbest dolaşımını engeller, ekonomik ve kültürel gelişimi durdurur. amerikan halkının misyonu, milli devletleri tarihe gömmek, onların kalan halklarını, daha küçük birimlerde birleştirmek ve elindeki güç ile, düzenin muhtemel sabotörlerini caydırmaktır. önümüzdeki 50 yılda gelecek amerika'nındır.""

şimdi söyleyeceğim odur ki, bu son zamanlarda olup bitenler, ergenekon meseleleri, atatürk'çülüğün içinin boşaltılmaya çalışılması, muhsin yazıcıoğlu'nun uçağının düşmesi, uğur mumcu'nun öldürülmesi, eşref bitlis'in uçağının düşmesi gibi olayların bütünü, küresel bir planın parçasıdır.
(bkz: düzenin muhtemel sabotörlerini caydırmak) ama maalesef ki halk bunu kavrayamaz çünkü bunu kavrayabilecek donanıma sahip olması sürekli engellenir. bunda basın yayın ve eğitim kurumlarının yönlendirmelerindeki büyük etkisi aşikardır. yukarıdaki yazıda da bu ifade edilmiştir. neyse, şuan ortada olup bitenler gösteriyor ki atatürk büstlerinin kaldırılma sürecine temel teşkil edecek olan konjonktür oluşturulmaya çalışılıyor.
(bkz: atatürk ün sansürlenen yazısı)
güncel Önemli Başlıklar