bugün

ölülerle konuşuyor... dokunmayın, lityum hapını alsın, biraz sonra kendisine gelir. şizofren çocuk, hoş görün.
(bkz: Halka sormadan topçu kışlası dikmek)
(bkz: Halka sormadan fetöcüleri devlete sokmak)
(bkz: Halka sormadan oslo da pkk ile görüşmek)
(bkz: Halka sormadan haburdan içeri pkk lı almak)
Doğru ya şu anda herşey halka soruluyor. Çözüm sürecini oyladığımızı hiç hatırlamıyorum nedense.
3 milyon mülteciyi halka sormadan mı getirmiş yoksa? öyleyse hakikaten ayıp etmiş!..
okuryazarlağin çok düsük oranda olduğu ve 600 yıl boyunca halk yerine bir adamın karar verdiği düsünülünce gayet normal karşılanacak bir durum.
bu nasıl bir mantık amk biz sözlükte kimlerle yazıyoruz lan.
Şu an sorulsa ananı gibebilir miyiz ? Diye evet olarak cevap verecek yazar beyanıdır.
Abi o haptan bende istiyorum.
Halk hala açık saçık giyindiğine göre halka sorsa en azından kadınların çoğu evet diyecekmiş.
halkı hiçe saymasıdır. rte nasıl tam demokrat her şeyi sandığa götürüyor reislik böyle olmalı. evet..
niye sorsun ki halk cahil zaten.
cahil dedikleri halkın durmadan sillesini tokatını yiyen sözde laik modern kültürlü (sevsinler) çağdaş geçinen güruha ne demeli ?

hem cahil diyorlar hemde utanmadan oy istiyorlar .

size değil oy selam bile yok selam .

sürüneceksiniz . o cahil dediğiniz halk bak sizi daha ne şekillere sokacak .

o zaman anlayacaksınız cahillerin kim olduğunu ama çok geç kalmış olacaksınız .

kaldı ki lanetli yahudiler bile kendi miletlerine hakaret etmiyorlar .

zannediyorum ki siz onlardan bile daha aşşağısınız .
Eşit yurttaşlığı getirince bir şey yok, laikliği getirince auvv.
laikliğin, bireylerin dini inançlarıyla her hangi ilgisi yok. laiklik, devletin teşklatlandırılmasında kullanılan ölçütler içinde dini her hangi bir ölçüt olmaması.
yüzde 90 ı cahil olan halka sorupta ne yacak
Bence eğitim seviyesi düşük bir halkta demokrasi son derece zararlıdır düşünsene adam okuma yazma bilmiyor geleceğe oy atıyor saçmalık .
yerinde harekettir.

abdülhamid döneminde ileride devleti yönetecek ya da üst kademelerde görev yapacak kişilere -askerler, bürokratlar vs, çok iyi eğitim verildiği halde halka rezalet ötesi bir eğitim verilmiştir. bunun sonucunda halkın önemli bir kısmı cahil kalmıştır. Denklemin öbür tarafında ise, bir asker olarak atatürk üst düzey eğitim görmüştür.

halkın %99'una hiç eğitim verilmezken %1'ine mükemmel eğitim verilmesinin alt metni şudur: eğitim alan %1 bu reayayı (güdülen koyun anlamına gelen sözcük, osmanlı'da halkı nitelemek için kullanılırdı) onlara sormadan, nasıl isterse öyle yönetsin.

hal böyleyken tutup da vay sen bize sormadan nasıl böyle bir şey yaparsın diye kerkinmeye hakkınız yok. biraz aklı olan biri, yüzde biri dahi okuma yazmaya bilmeyen bir topluluğa bir şey danışmaz zaten. hele böylesine önemli bir meselede.

şayet birilerine köpürecekseniz, mesela osmanlı'nın askeri danışmanlık aldığı prusya'da herkes için ilköğretim zorunluluğu getirilmişken kendisi osmanlı halkını eğitmek için en ufak çaba göstermeyen "ulu hakan" abdülhamit'e veya ondan önce gelen ve aynı şekilde halkı eğitmek için hiçbir çaba sarf etmeyen padişahlara köpürebilirsiniz.
Ne soracak amk anlatmasi 50 yil sürecek bir olay bu.
100 yil oldu hala anlayamayan mal sürüsü var.
sanki osmanli halka danisip hareket ediyordu. saray da konusulan dil bile farkliydi.

ne anguslar var memlekette.
Sene 2019 üniversite mezunu olup hala laikliği anlayamayan adamlar var, siz neden bahsediyorsunuz?
bu soruyu soranın/iddiayı dile getirenin kafasına ulaşabilmek için millet yüz binlerce lira harcıyor uyuşturucu bağımlısı falan oluyor. dün de vardı burada bir tane ibiş şifreleyici mi ne haltsa nicki. fransız sistemini getirdiler diye zırlayıp duruyordu. bunların kafasına o kalın tarih kitaplarını vura vura anlatacaksın mevzunun ne olduğunu. başka türlü anlayamıyorlar çünkü.
Padişahlar neyi sordular da yaptılar .
Padişahlar her şeyi halka sorarak yapardı çok ayıp etmiş...

Adam sana “din ve vicdan hürriyeti” vermiş.Şu çağda hala önemini algılayamıyorsun.Hiç mi Ortadoğu’yu görmüyorsun?
bakınız burası çok ilginç, osmanlı'da halk meclisleri vardı, bir ferman çıkacağı zaman tüm halkın eksiksiz katıldığı anketler yapılıp öyle çıkarılırdı. tabi lan deli misin?
şeyhülislamın götünü yalayan adam ne soracaksın, doğrusunu yapmıştır bu sığırlara çoban şart.
bu halka bir şey sorulmaya başladığından beri olanları bir gözden geçirirsek atamın yine ne kadar haklı olduğunu anlayabilirsiniz. ayrıca aklıma ilk gelen, sadece abdullah öcalan onun döneminde ülkeye getirildi diye oy oranı katlanan bir ecevit örneği varken ülkeyi kurtarmış bir büyük liderin destek görmeyeceğini düşünmekte bir yobaz avuntusu olarak kalacaktır.