bugün

bazı bünyelerin * mustafa kemal atatürk'ün yaptığı davranışları ve söylediği sözleri cımbızlayarak ortaya çıkarması eylemidir. herkes yanlış anlaşılır, fakat bir insanı sadece söyledikleri ile yargılamak kesinlikle aptallıktır. şimdi biri gidip gammazlar atatürk ü yanlış anlayan kişiye aptal diyor diye, benim sana yakıştırdığım öyle sıfatlar var ki yeri burası değil. ilk öncelikle bugün ki başlıkta gördüm ki said nursi ata ya karşı çıkmış. yoktur efendim öyle said nursi denilen şahıs gidip namaz kılmayanı kafir ilan etmiştir. ben kılmıyorum, sen kılmıyorsun, o kılmıyor o zaman hepimiz kafiriz. din insanın içinde yaşaması gereken bir şeydir. bu yüzden ulu orta yapılamaz ha bunu ulu orta yapan kişilerin kesinlikle bir çıkarı vardır. * bazı kişiler atatürk ilahlaştırılıyor diyor, neye göre böyle bir kanıya varılıyor bilmiyorum. kimse atatürk e tapıyorum demiyor, atatürk ü seven her insan onun yaptıklarıyla övünüyor. siz siz olun boktan medyalar gibi bir cümlede ki lafları cımbızlayıp bir araya toplamayın.
o kadar doğru kesin net cümleleri yanlış anlamanın olmayacağı sadece anlayamamanın olduğunu ve yanlış anlamanın bir bahane olup yapan kişilerin aptala yatma düşünceleri içinde olduğuna inandığım ve değişmeyecek durumdur.
edit: karışık cümle
b.ktan medyalardan öğrenip burada konusuyorlar zaten, tek amaçları atatürk ü kötüleyip said nursi yi erdoğan ı cemaati şeraiatı göklere çıakrmaktır.
sağcı olup atatürkü anlamamak gibi taklit yapanlar.
atatürk ü doğru anlatamayan atatürkçülerden dolayı oluşan algı.
şimdiki, inönü ve darbe zamanlarındaki demokrasi öğretisini kullanmaktır.
yedi yaşından beri ezbere öğretilen atatürk yoktu düşman bla bla.
amına koyim 90 yıl olmuş hala aynı kişiyi tartışıp öyleydi böyleydi muhabbetiyle
zaman kaybetmeye devamedin mallar. atı alan üsküdarı geçti. siz bu kafayla anca
sömürülen olursunuz.