bugün

bazı laikçi tiplerin hezeyanı.

atatürk büyük bir asker değildi. zaten ilk iki inönü savaşını ismet inönü kazanmıştır. atatürk sonradan hali hazırda morali yüksek olan ordunun başına geçmistir. doğu cephesini kazım karabekir, güney cephesini halk kendi başına kazanmıştır. atatürk'ün tek yaptığı ismet inönü'nün yerini almak olmuştur. sakarya ve büyük taarruz'u inönü'de rahatça yönetebilirdi. kısacası atatürk'ün tek yaptığı diğer büyük askerlerin başarılarına ortak olmak. hepsi bu. atatürk'e verilen mareşal rütbesinin de abartı olduğunu düşünüyorum.
Atatürk'ü dünya lider olarak kabul etmiş.

(bkz: hayırdır yahu)
Atatürk e saldırarak unutturabileceğini sanmak kadar ahmakça bir gerçek varken üzerine konuşmanın ancak ve ancak aptallık delili sayılacağı boş varsayım.
Sanmaktır daha bugün bir heykelini gördüm gerçekten çok kısaydı neden öyle yapmışlar anlamadım genelde heybetli olurdu.
atatürkçü olmayan biri olarak söylüyorum atatürk'ü askeri yönünden eleştirmek yapılabilecek en büyük gerizekalılıktır. libya'da, çanakkale'de, kurtuluş savaşı'ndaki komutanlığını nasıl eleştirebilirsiniz ki.
ne kadar eleştirirseniz eleştirin, tarih ortada.
benim kendisiyle uyuşmadığım noktalar cumhuriyet kurulduktan sonraki bazı uygulamalarıdır.
askeri dehasına ve cesaretine denecek bir şey yok.
Yarı cahil alert!
(bkz: geldi yine fesini siktiğim)
katılmanın mümkün olmadığı tespittir. Başta ikinci balkan savaşı ve doğu (kafkas) cephesi ile beraber sonradan katıldığı (güneyde olduğu için) çanakkale savaşı kazandığı büzük zaferlerdir bir o kadar da isyan bastırmıştır
atatürk ü solcu ya da müslüman sanmaktan daha normal durumdur.

(bkz: savarona)
(bkz: gökten indiği sanılan)
kütahya-eskişehir muharebelerinden bir haber yazılmış beyanatlardır.ordu yönetmek entry girmeye benzememektedir.cephe kumandanları bu işi kendi başlarına , planlamadan kazanmamışlardır.zaferler süreçlerin sonucudur.başarılar atatürk , silah arkadaşları ve halkımız sayesinde kazanılmıştır.