bugün

eliaçık bir lider olduğunu gösterir, cimriliğin lüzumu yok.
keşke onun yerine rizeyle trabzonu verseymiş.
ne yapsaydı tutup rusları karşısına mı alsaydı.

neticede anzak ve kıçı kırık yunan ordusunun 190 bin kişilik askeri dize getirilmişti 7 düvelden sonra ordu çok yoruldu.

bu dincilerde çok bozdu yav, her şeyi karıştırır oldular.

batum olmasa sen hayatında rus göremezdin rus, akilli ol.
keşke Beraberinde dedelerinizi de paketleseymiş.
Batum köy kadar yer.

Koca Kıbrıs’ı, Mısır’ı, Libya’yı ne bileyim efendim, Eflak’ı ve Arnavutluk’u hediye etmek daha bir cömertlik, eli bolluktur.

Edit: bu arada, bunlar hakikaten direkt hediye edilen topraklar.
batum misak-ı milli değildir. halk desteği olmadan dev ordularla mücadele imkansızdı. misak-ı milli bu demektir. halk, kendi yurdunu kendi korusun, kursun ve seçecekleriyle birlikte yönetsin. olayın özeti bu.

arap yurdunu himayemizde tutabildik mi? hayır. neden? halk desteği yoktu.

konu tartışmaya kapalıdır.

ayrıca, 1946'da stalin'in kars ve ardahan'ı istemesi üzerine, atatürk'ün ölmeden yaptığı hazırlığın ne derece işe yaradığını bir araştırmanızı temenni ederim.
atatürkün az olanla yetinmesinden kaynaklanıyor olabilir.
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
(bkz: yobaz iftira şeması)
Ne kadar ağır bir o.ç. Olmak lazım ki, hayatını memleketine adamış bir insanın yaptıklarına teşekkür etmek yerine, yapamadıkları için laf söyleyebilesin.
Bu kadar kansız, bu kadar gurursuz, bu kadar onursuz insanlarla aynı topraklarda doğduğum güne lanet olsun.
birine çaylak atıyosun herif hemen başka fake hesapla atatürk şöyle kötü atatürk böyle kötü demeye devam ediyor. işte bu durum sözlüğün kanayan bir yarasıdır.
güncel Önemli Başlıklar