1. 1.
    Yüzde kırkımı zor tutuyorum efendim. Henüz bankada efendim. Hükümetin icraatlarını korumak üzere kurtarıcı, gönül şenlendirici yeni vergilere de ihtiyacımız var efendim. Çok boş konuşmak istemem amma bütçe dilimlerinde pastayı büyütecek, ruhumuzu okşayacak tatlı vergiler konsun efendim. Hepsi de bizden olmasın ara ara Sıyriyelilere de dokunsun. Ne biliyim mesela Katarlı Aşıklar Vergisi olsun. Onlar keyifle öder. Trabzon’da gördüm her on arabanın sekizinde arap kafilesi var yani Araplar sarmış dört bir yanı. O mübareklerin de dinleri, imanları ve paraları çoktur diye düşünüyorum efendim. Araba da araba vergisi koysak iyi olmaz mı efendim?

    Az yiyip, biriktirip ancak 2000 motör arabaya parası yeten garibanlardan “senin neyine araba vergisi” alınsa hoş olmaz mı efendim. Otur oturduğun yerde dedikten iki yıl sonra “oturduğun yerde çok oturdun vergisi”ni çakarsak kimsenin ruhu kıpraşmaz ki sayın müşteşarım. Bu sayede gayri ihtiyari milli vasıtalarımıza bir kaymak çıkmaz mı? Sayin bakanım! Konyalıların ve Angaralıların erik dalı eşliğinde çok kaşık kırdıkları bilgileri düğünden düğüne dolaşıyor. Atsanız şöyle bir Konyalı kaşıklar vergisi torbaya devlet imkanlarını seferber ettiğiniz düğünlerinize katlı pasta parası olsun, yatlı boğazda gezinti kaynağı olsun gibi şeylere şeyapmaz mı efendim?

    Efendim yapılan araştırmalara göre ülkemizde yaşayan genşler atar sıralamasında dünya üçüncüsüymüş. Koysana güzel torbacığına Atarlı Yaşıtlar Vergisini. Yeni her karpuz kabuğunu da biz mi yiyelim efendim?
    ... yunlu dusunur