1. 1.
    daha üniversiteye giderken bile farkındalar ataması düşük bölümleri okuduklarının, ona rağmen mezun olunca "atanamıyoruz ühühü" diye ağlarlar. ülke şartları ortada ve sen bunu bilmene rağmen inatla o bölümü yazarsan sonuçlarına da katlanırsın. zaten, amaç şayet öğretmenlikse gidin ücretli öğretmenlik yapın bir şeyler öğretin vazifeniz bu.

not; bu entry, bazı bölümler ve idealist öğretmenler istisna girilmiştir.
    11 -11 ... bir gun mutlaka
  2. 2.
    Doğru bir tanımdır, realitedir. Laf olsun diye okuyup, ağlarlar. Anlatmaktan nefesimi tüketen güruhtur. En büyük özellikleri algı eksikliğidir.
    7 -16 ... oyretmenim
  3. 3.
    En büyük özellikleri algı eksikliğiymiş. Laflara bak.
    Bölümünü bitirip de mülakattan geçemeyen arkadaşlarım var hiçbirinin algısında bir problem yok, devlette çalışmak istiyorlar olmuyor özele başvuruyorlar üç kuruş maaş veriyorlar. Eminim ki devlet okullarında çalışan öğretmenleri cebinden çıkaracak zekaya sahipler ama bir şey olmayınca olmuyor işte. Sonra da böyle yolda görse yanından geçmeyeceği yüzüne bakmayacağı tipler tarafından eleştiriliyorlar.
    Öğretmen reformu gerek. Virgülün görevini öğrencilerine anlatırken öğrenen değil, daha önceden onları bilip de atanmış öğrenmenler gerek. Paslanmış öğretmenler değil taze öğretmenler gerek. Yoksa on dakika sus on dakika konuşma diyerek dersi dedem de anlatır.
    11 -11 ... kara erik habbesi
  4. 4.
    --spoiler--
    atanamıyorum
    atanamıyorum
    atanamıyorum

atanırsam gözyaşlarım beni boğacak
    bekliyorum
    ümitleniyorum
    hissediyorum
    atanamıyorum
    --spoiler--
    5 -3 ... mastor
  5. 5.
    ihtiyacın çok daha falzasında arz yaratılması durumundan kaynaklı oluşan ağlaklık durumudur. Her sene ihtiyaç falzası yüzlerce genç eğitim fakültesinden mezun olmaktadır. bunun çözümü çok basittir, eğitim fakültelerinin kontenjanını düşürmek. bu kontenjan ayarlaması 4 yıllık periyotlar düşünülerek yapılmalıdır, %80 mezun verme olasılığı veya akademik kariyer tercih etme durumu göz önünde tutularak hesaplama yapılmalı ve her sene ihtiyaç duyulacak öğretmen sayısı kadar kontenjan açılmalıdır. Özel ve Devlet toplamında ihtiyacın doğru tespit edilmesi de önem arz eder. Yıl içinde açılacak özel okul, etüd merkezi gibi eğitim odaklı şirketlerin sayısında da kota uygulanmalıdır. misal istanbul için 2021 yılında sadece 50 özel eğitim kurumunun açılmasına izin verilecektir ve eğitim kurumu açmak isteyen girişimciler en az 6 ay önceden milli eğitim bakanlığına başvuru yapacaktır. bakanlık açılacak olan kuruma olan ihtiyacı doğru tespit ederek açılmasına izin vermesi halinde bir sonraki yıl için gereken öğretmen sayısı da net şekilde, %10'luk bir sapma olabilir, belirlenecektir.
    Ülkemizdeki uygulama ise kim kime dum duma şeklinde olduğu ve ihtiyacın belki de 10 katı kontenjanla üniversiteler öğrenci aldığı için yaşanmaktadır. maalesef ülkemizdeki üniversite eğitiminin kalitesi ve yetkinliği de günden düne azalmaktadır.

bu arada, eğitim fakültesi olarak genelleme yaptım, sonuçta bir çok farklı fakülteden mezun olan insanlar formasyon eğitimi alarak öğretmenlik mesleğini seçebiliyor. bu tarz eğitim almış kişiler için de formasyon eğitiminin kontenjan durumu net şekilde belirlenmelidir.
    Bir gün bu ülkede, bu seviyelere gelineceği umudu ile yaşamaktayım...umarım ömrüm bu günlerin geldiğini görmeye yeter.
    4 -2 ... keshberfo
  6. 6.
    ağlaklık denilen durum için insanlar senelerini harcıyor senelerini.
    karşılık olarak talep edilen ne çalışmak.
    ne garipsiniz...
    5 -1 ... oyunbozandegil
  7. 7.
    Yeterli puanı alan atanır.
    4 -1 ... ilkutay
  8. 8.
    atansa ne olacak atandigi yeri de begenmez.

derse girer ilk 10 dk sohbet 15 dk cocuklari azarlar 5 dk erken cikar gider atmden maasini ceker.
    8 -5 ... beton baris
  9. 8.
    Atandıktan sonra eş durumu aile birleşmesi vb nedeni ile ağlarlar.
    2 ... simgesimge2019
  10. 9.
    provokatif gibi görünse de anlamlı başlık. sınavla 10 birim öğretmen kontenjanı olan bölüm her sene 50 birim mezun veriyorsa ve bile bile burayı tercih ediyorsan ağlamak mantıklı değil.

(bkz: dövlet bize yordum etsin)
    1 -1 ... pluma non grata