1. 1.
  Gün geçmiyor ki haberlere atanamayan öğretmen ölümleri ile haberler çıkmasın. Geçen hafta bir öğretmen intihar etmiş, geçen yıl da yine bir öğretmen adayı da yine aynı şekilde intihar etmişti. Bugün haberlere yansıdığına göre ise atamayan bir öğretmenin ormanda çalışırken üstüne tomruk düşmesi sonucu yaşamını yitirmiş.

  https://www.gazeteduvar.c...tmen-is-cinayetinde-oldu/

  Geçen hafta yaşamını yitiren öğretmen http://m.hurriyet.com.tr/...men-intihar-etti-40807236

  Fabrikada çalışırken yaşamını yitiren öğretmen http://www.cumhuriyet.com...ada_yasamini_yitirdi.html

  iki yılda 42 öğretmen atanamadığı için yaşamına son vermiş. http://www.yenicaggazetes...ina-son-verdi-190060h.htm
  2 -1 ... sessiz geveze
 2. 2.
  dünyanın sonu değil ya, anlamıyorum insanları.
  ... bazen sadece neden
 3. 3.
  şovmenlikten başka bir şey olmayan durum.

  bu mesleği seçme kararı verdiğinde bu ihtimalin var olduğunu biliyorlardı. her atanamayan kendini öldürsün o zaman amk.

  gerçi benlik bir sorun yok isteyen kendini öldürebilir çok da şey değil yani.
  1 -1 ... kivilive
 4. 4.
  atanamayan öğretmenler konusu uzun zamandır türkiye gündemini meşgul etmiştir ve devam da edecektir. Bu yanlış eğitim sisteminde insanlar kendileri için uygun olduğunu düşündüğü mesleği, öğretmenliği, seçiyor ki bu durum gayet doğaldır. Öğretmenler çok olup eğitim verecekleri kurum da olmayınca böyle durumlar ortaya çıkıyor.

  öğretmenlerin intihar etmesi durumuna ne duygusal açıdan bakıp ahlar vahlar edilmeli ne de sen bu işin sonunu bilmiyormuydun deyip yargılanmalı! Mevcut durum bütün yönleriyle değerlendirilmeli, bu değerlendirmeyi yapabilmek için de sistemi iyi analiz edilmeli ve sonrasında çözümler ortaya konmalı. bütün bunlar üzerinde uzun uzun çalışmayı gerektirir. insanlar sistemin kölesi olmaktan kurtulmalı ki "ölümü gösterip sıtmaya razı etme" politikasından kurtulabilsin. bunun için de bencillikten kurtulunmalı ve cesaret gösterilmelidir.

  Hemen hemen her yerde savaşı öven haberler, yorumlar, ve bir sürü savaş yanlıları olduğu, ülkelerin eğitimden çok daha fazlasını savunma sanayine yani silaha yatırdığı günümüzde halkların bu duruma "dur" demesi gerekiyor!..
  ... anactivistfromtheuniverse