1. 1.
    https://m.mynet.com/aydin...ntihar-etti-yasam-4030376

Ülkemizde sıradan bir haber halini almış.yazık hemde çok yazık.
    4 -3 ... atlant isten gelenadam
  2. 2.
    rahmet okuyum haberin atladığımız gazete konusu gibi oldu. Yazık onca yıl oku torpil yoksa hele bekle ki atanasın. böyle sistemin aq.
    ... monsterman34
  3. 3.
    Atanamaması tabi ki bizim boktan sistemin bir sonucu. O tamam. Ama bu yüzden intihar etmesi karakterinin zayıflığı. insanlar mezun olduğu bölümün işini yapamıyor diye intihar etmeye kalksa, ülkenin yarısı giderdi herhalde.
    14 -3 ... aslolan fenerbahce dir
  4. 4.
    atanamayan öğetmenin intihar etmesi

insanlıktan nasibini almamış bu troller yine işbaşında.
    15 -4 ... atlant isten gelenadam
  5. 5.
    Devletin müdahale ederek çoğu üniversitenin fen-edebiyat, eğitim, iibf fakültelerini kapatmasıyla tedbir alacağı hazin olay.

Allah taksiratını affetsin.
    7 ... lightsaber
  6. 6.
    Madem her öğretmeni atayamıyorsunuz bari onlara iş alanı yaratın. O kızcağız keşke intihar etmeseydi. Gerçekten çok yazık. Ben dershanede atanmak için yıllardır çabalayan bir sürü kişi tanıyorum. Onlara bir şey olsa nasıl üzülürdüm Allah korusun. Eminim Merve nin de arkadaşları şuan çökmüş durumdadır. Keşke bir şeylerin farkına varmamız için birilerinin ölmesi gerekmese. Ama misal bir yolda üst geçit yok, oradan karşıdan karşıya geçerken biri ölmese o üst geçitin de yapılacağı yok. Şuan atama sistemi düzelse olan yine merve ve onun gibi masumlara oldu. Allah hepsine rahmet eylesin inşallah.
    4 -3 ... gercegintakendisi
  7. 7.
    Gencecik bir kızcağız anasından yuvasından uzak kıt kanaat okumuş, hayaller kurmuş, işimi elime alacağım, evleneceğim demiş.

Gel zaman git zaman atanamamış işte, arkadaşları bir bir bunu aramış benim tayinim filanca yere çıktı, falancayla tanıştım söz kestik yazın evlenicez onun görev yerine tayin istiycem. Sen n’oldun atanamadın mı daha?

Atanamamış dedik ya! Liseden, üniversiteden arkadaşları bir bir meslek sahibi olurken, çeyizini sererken çoluk çocuğuyla parklarda gezerken bu kızcağız atanamamış.

Okumuş etmiş kız harçlığını çıkarmak için kafelerde, atölyelerde de çalışamaz artık. Dedik ya koskoca kız anasından babasından nasıl harçlık istesin?

işte artık dayanamamış kıymış canına. Bari öldükten sonra rahat bırakın.

Ortada bir günah varsa bu günah o kızın değil ondan başka herkesin.

Ama sahi siz anlayamazsınız ki.
    11 -4 ... centurion
  8. 8.
    birilerinin mutlaka münasip yerlerine,
    ithal hint kınası yakarak,
    yarattıkları bu mükemmel atanamama sistemini kutlamalıdırlar.

not: daha ne kadar eğitimli genç insan ölecek?
    sabah akşam ota boka çözüm bulma goygoyu yapan,
    önüne gelene " erkek " lik yapan bu sistem, bir erkeklikte ürettiği bu " atanamayan " sisteminin çürümüşlüğüne yapsa da az biraz " gülsek. "
    3 -1 ... eratosthenes
  9. 9.
    Cehaletin adı olmuş particilik. Neymiş cehapenin oyu azalmış. Sen insanlığını kaybetmişsin. insanları sadece oy veren canlılar olarak görmek ve intihar etti diye, ateist, deist yakıştırması yapmak sadece cahillerin işidir. Bunların oy kitlesi bu işte.
    2 ... bay efendi
  10. 10.
    çok afedersiniz ama eğitim sistemimize tüküreyim. yazık yahu yazık.
    1 -1 ... philosophos