1. 1.
  Tüylerimin diken diken olmasına sebep olan haber. “Cebinden 10 lira çıktı” kısmı çok etkiledi.


  ErsiN Turhan… 31 yaşındaydı. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'nde sınıf öğretmenliği okumuş, atanmayı bekliyordu. Evrensel Gazetesi'nin haberine göre ataması yapılmadı ve geçen pazar istanbul Gazi Kent Ormanı'nda bir ağaca kendini asarak intihar etti. Ataması yapılmadığından dolayı bunalıma giren Turhan'ın sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptığı ortaya çıktı.

  Paylaşımında hayata ilişkin mesajlar yazan Turhan şu ifadeleri kullanmış: “Gelip karşıma pis pis sırıtma hayat. Ben sana yenilmedim. Sonsuz bir uykuya hasretim. Ve asla sevinme ilk rauntta nakavt ettim diye. ikinci raunt Azrail ile hadi gel zaman geldi. Ertelemenin anlamı yok.” Turhan son paylaşımında “Sabah beni bir ağaçta asılı bulacaklar” diye yazdı. Turhan'ın paylaşımlarından sonra ona ulaşamayan ailesi karakola başvurdu. Acı haber pazartesi sabahı aileye ulaştı, Gazi Kent Ormanı'nda bir ağaca asılı bulunan Turhan'ın cebinden 10 TL para çıktı.


  Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/...ada-kedi-satiyor-2687215/
  5 -2 ... gethere
 2. 2.
  bırakın saçmalığı bu ülkede kimse yalnız değildir.
  geniş bir aileyiz büyük bir türkiyeyiz denilmelidir.
  -13 ... ruzhan
 3. 3.
  Keşke başka yollar arasaydın, başka işler düşünseydin be arkadaşım. Yüreğimizi kanattın.

  Gerçi... Belki yuva kurmamış olsam ben de yapardım.

  Nihilizm, agnostisizm falan yetmezmiş gibi bir de türkiye'de yaşamaya çalışmak insanı yaşamdan uzaklaştırıyor.
  6 -1 ... okuyupadamolucam
 4. 4.
  bu haberden daha vahim olan bu tip haberlere alışmış olmamıştır.

  ne kadar ironik ki iş bulamadığı için kendini asan öğretmen haberi ile memur yapılıp işe gimeden maaş alan mv kızı haberi alt alta idi bugun gazetede.
  7 -1 ... flat head
 5. 5.
  içtiğim çayın boğazıma dizilmesine neden olan haber...

  izlanda'nın nüfusundan daha fazla üniversite mezunu öğretmen varken, okullarda lise mezunu olup öğretmen sıfatı ile maaş alan insanların varlığı beni fazlaca rahatsız ediyor.

  sorunun çözümü adına emekliliği gelen öğretmenler yaş haddi beklenilmeden "mutlaka" emekli edilmeliler. milli eğitim gerekli görüyorsa bir kısmının tecrübelerinden istifade etmek için seminer verdirebilir ya da bu öğretmenler kendilerine güvenleri varsa özel okullarda da çalışabilir.
  7 ... yirmiuech
 6. 6.
  Sınıf öğretmenliği ne 70 alan atanıyor aq 3000 4000 arası kontenjanı var atanamamışsa kendi sorunu.

  Edit: yalan mı aq 70 alamayan kafayla fazla yaşayamazdı zaten adam.
  4 -10 ... dandanakandadamdandamaakanadam
 7. 7.
  Yahu ben de bir öğretmenim ama bu ağlaklığı bırakın amk. Adam sınıf öğretmeniymiş. Senede 6000-7000 atama olan branş. Bunca sınıf öğretmeni ataması varken atanamadığı için intihar ettiğini düşünmek saçma. Belki başka dertleri vardır.
  2 -10 ... aktroll
 8. 8.
  “Bakanlığın önünde her cuma günü gösteri yapıyorlar. Atanamamış öğretmenler diye uyduruk bir sorun çıkardılar. Bizi öğretmen olarak alın diyorlar…”

  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer
  28 Ekim 2011

  Tek sebebi bu değildir belki, herkes aynı dirence sahip olamayabiliyor bu da bir gerçek. intihar her şey için uç nokta. insan canından vazgeçiyor, kalanlara sabır diliyorum, çok zor.
  2 -1 ... sarjkablosu
 9. 9.
  Zor zor olmasına ona sözüm yok. Zaten ben intiharın sadece bu yüzden olacağını hiç sanmıyorum kim bilir ne sıkıntıları vardı daha. Ama atama beklemek atanamadi diye intihar etmek ne demek ya? Bir insan ne okuduysa onu yapacak diye bir kural yok. Yok yani. Bu bir eksik mı evet ülkenin ayıbı ama bundan başka iş yapmayıp olmadı diye pes etmek de o kişinin zayıflığı. Üzüldüm mu evet ama Çay bogazima dugunlenmedi istahim da kesilmedi. Sabır lazım. En önemlisi şükür lazım hayat seninse çaba lazım. Herkesin sorunları var.
  2 -3 ... manik minyon
 10. 9.
  Şovmen öğretmendir.
  -5 ... kivilive