1. 1.
  köy enstitülerini kapatan, köy ensitütülü öğretmenleri dahi fişleyen chp'li ve dp'li hanzolardan sonra haklılık payı verdiğim önerme:
  "Atan Osmanlıydı, bunlar Cumhuriyet çocuğudur
  Elbette senin Atan az da olsa Batı fikriyatına vakıftı, fokstrot oynardı, Parisli terzilerden giyinirdi, Madam Korin'le cilveleşirdi, bunlar kadar cahil değildi.
  Başka türlü olamazdı çünkü Abdülhamit okullarında okumuştu. Çağdaşı olan son devir Osmanlı elitinin vasatından öte bir numarası yoktu. Düşün ki son Halife-i Müslimîn olan Abdülmecid Efendi Frenk tarzında ressamdı, hayli cüretkâr nü’ler de yaptı. Hainler şahı Damat Ferid Paşa, yalısında verdiği içkili davetlerde, Vahidettin’in kardeşi olan eşiyle birlikte dört el piyanoda Haydn çalardı. Siyasi nutuklarında hep eski Yunan ve Roma mitolojisinden örnekler verdi diye eleştirilmişti.

  1950’lerden bu yana memleket cahillerin zafer alayına döndü diyorsun. iyi de bunlar tarlada yetişmedi. Öve öve bitiremediğin Cumhuriyet’in mahsulüdürler, nasıl ki ötekiler de son devir Osmanlı üst sınıf kültürünün sonuçları idiyse."
  http://nisanyan1.blogspot...yd-bunlar-cumhuriyet.html
  2 -1 ... ozgur demirtas in robotu
 2. 2.
  yazı bütünüyle rezalet..

  gerici devrimin fikri zorbalığından bir kesit..

  edit: sonuç kısmına katılmadığı tekrar söyleyeyim..

  kirli bagajı atatürk -haliyle- kısıtlı ömründe bu kadar temizleyebildi.. sistem ancak bu kadarını yapabildi..

  cumhuriyet döneminin saymakla bitmeyecek harika meyveleri de vardır ama bunu yazmaktansa bir taraftan gibi davranarak öbür tarafı vurmaktır..

  sevan nişanyan’ı da bilmiyor değiliz ayrıca..
  1 -1 ... artificialhuman
 3. 3.
  yazı bütünüyle doğru. kendi kendini de ıspatlıyor. herkes gibi tespit yapıyor. eleştiriyor. siyasete bulaştırıyor bi ucundan. taraf olmasa dahi taraf duruyor.

  ama bi çözüm üretemiyor. neye yaradı şimdi bu kadar doğru tesbit, eleştiri?

  yerinde say, uygun adım, marş!
  3 ... everybody calls me alpha