1. 1.
    http://www.ayop.biz internet sitesi vasıtasıyla, atama bekleyen 244.000 kişilik eğitim fakültesi mezununun sesi olmaya çalışan platform.

Biz kimiz?

- Bizler, yıllardır "öğretmen açığımız yok" söylemleriyle bilinçli ve tercihli bir şekilde atamaları yapılmayan öğretmenleriz.

- Bizler, kendi eğitim alanı dışında iş bulamayan, tam gün kadrolu iş güvencesinden yoksun, "ücretli öğretmen" adı altında ayda 400- 600 TL arasındaki asgari ücretlerle, devlet okullarında ve dersanelerde kölece çalıştırılanlarız.

- Bizler, kamusal bir hizmet olan eğitimin, neo-liberal politikalar doğrultusunda "piyasalaştırılmasının" getirdiği esnek çalışma biçimlerinin (ücretli, sözleşmeli vb) doğrudan muhataplarıyız.

- Bizler, yıllarca binbir emekle okuyan; üniversite eğitimi sonrasında açıkta bırakılan, yok sayılan, görmezden gelinen genç eğitimcileriz.

- Bizler, her yıl hayallerimizi bir başka bahara erteliyoruz, 30'lu yaşlarımıza gelip evlenemiyor, ailemizden harçlık almak zorunda bırakılıyoruz; iş bulamadığımız için işportacılık, inşaat işçiliği, tezgahtarlık yapıyoruz. Her şeyden önce "sağlık güvencesinden yoksun" yaşıyoruz. Atanamadığı için hayatını düzene koyamayan, çeşitli psikolojik/ fiziksel sorunlar yaşayan ve çözüm yolu olarak da intiharı seçen birçok arkadaşımız mevcuttur ve bu sayı her geçen yıl daha da artmaktadır.

Tüm bu olumsuzluklara ve ayrışmalara karşı bir "ses" olmak için bir araya geldik.

Çaresizliğe karşı "umudun sesini yükseltmek için",

Bölünmüşlüğe karşı "bir olmak için",

Dayanışma ve birlik içerisinde örgütlenerek, daha geniş kitlelere ulaşarak çoğalmak için bir aradayız.
    6 ... cemsbg
  2. 2.
    ataması yapılmayan arkadaşlar beni dinleyin.
    atamanız yapılınca gittiğiniz memleketi beğenmeyeceksiniz.
    görev aldığınız okul, varoş veya köy okulu diye sitem edeceksiniz.
    okulda görev yapan öğretmenleri dinazor olarak göreceksiniz.
    üniversite kantini özlemi sizi kasıp kavuracak.
    ardından ,sizlerde diğer öğretmenlere benzeyeceksiniz.
    3 -1 ... timsahufuk
  3. 3.
    Normal şartlarda iki yüz binin üzerinde üyesi olması gereken ve bugün itibariyle MEB'i ateşe vermesi gereken öğretmenlerin platformudur.
    2 ... kusku
  4. 4.
    geçtiğimiz günlerde medyada küçük çapta da olsa yer alan öğretmen adaylarının açlık grevini gerçekleştiren platformdur.
    3 ... cemsbg
  5. 5.
    250 bin kişilik oluşumdur. sesini daha gür çıkarana kadar pek de duyulmayacaktır.
    ... gulhan seven adam
  6. 6.
    alt katta diğer bir deyimiyle depoda batak oynayan yedek öğretmen sempozyomudur. yazıktır, işleri zordur.
    1 ... isendrow
  7. 7.
    Ankara'da dayın yoktur
    Mamudo kurban niye doğdun
    Söyle yavrum niye doğdun???
    *
    3 ... jikase
  8. 8.
    ataması yapılmayan kişi eğer bir kurumda da çalışmıyorsa öğretmen değil öğretmen adayıdır.
    ikincisi eğer bu ülkede fen edebiyat fakültelerinin ataması yapılmasaydı şu an eğitim fakültesi mezunu arkadaşlarımız bu durumda olmazdı.
    üçüncüsü zamanında usulsüz ataması yapılmış insanlar görevlerinden uzaklaştırılmalı.
    işini ciddi anlamda yapmayan on binlerce özellikle ileri yaşlardaki hocalarımız zorunlu emekliye ayrılmalı.
    kesinlikle ve kesinlikle fen edebiyatların bu hak dedikleri üç aylık sıkıştırılmış sözde formasyonlar kaldırılmalı.
    zamanında veteriner fakültesi mezunlarının bile öğretmen olduğu ülkemde bu insanlar artık görevden atılmalı.
    kendi okuduğum ingilizce öğretmenliğinden örnek vereyim ve atanmaya hakkı!!! olanlardan
    1.ingilizce öğretmenliği
    2.ingiliz dili ve edebiyatı
    3.amerikan kültürü ve edebiyatı ( o ne demekse artık )
    4.mütercim tercümanlık
    5.ingiliz dil bilimi
    6.herhangi bir bölümü ingilizce eğitim diliyle okuyup formasyon denen adı saçma eğitimi 2.000 ytl ödeyerek alanlar

bunlardan sadece öğretmenliğin ataması gerekirken maalesef diğerleri de tam 22 yaşında baktılar başka bir halt olamıyorlar öğretmen olmaya karar vermiş insanlar...hiçbir şey diyemiyorum ama bari fen edebiyatlar atanamadım diye greve ya da protestoya çıkmasın.eğitim fakültelerine zaten sözümüz yok...
    4 -3 ... linguist
  9. 9.
    250 bin kişinin sesi olmaya çalışan platform.250 bin kişinin mağdur olduğu bir konuda en azından bir dernek kurulması beklenirdi.fakat süpersonik zekalı öğretmenlerimiz,her oluşumdan canım atamaları riske girecek zannetiklerinden taşın altına ellerini koymazlar.ne kesk de mi destek veriyormuş ay ben gelmem,ne disk binasında mı toplanılıyormuş abooo ona hiç gelmem.gelmeyin lan, oturun öyle.biz yaparız sizin protestonuzu da...

biz 24 kasımda ankaradayız.
    sadece öğretmenleri değil,velileri,öğrencileri,kısacası eğitime önem veren tüm vatandaşlarımızı eylemimize bekleriz.
    2 ... amircik
  10. 10.
    birey olarak değil elimden geldiğince tanıdıklarımında desteklemesi için onları da yüreklendirdiğim platform.

24 kasım'da heryerdeyiz!
    ... xargn