1. 1.
  ak parti hükümetinin son bombası. gerek okullara öğretmenlik, gerekse camilere hoca ataması yapılmakta. hayır kimse atanmasın kardeşim demiyor. 2 tane matematik öğreteninin olduğu yerde, 3 tane din öğretmeni olmasının anlamı nedir? hala bu da yetmezmiş gibi aynı okula 4. din öğretmeni atamanın amacını kim izah edebilir bana? bu durumda mı eğitimin kalitesi artırılacak? yakında matematik derslerine giren ilahiyat mezunları duyarsak hiç de şaşırmamalıyız. sadece bu kadarla kalsa yine iyi, ülkede her türlü atama yapılacak yere, açık bulunsun bulunmasın ilahiyatçıları atama furyası da neyin nesi? herkes kendi işini yapsın. herkes kendi işi ve yenetekleri dahilinde en iyi verimi verebilir.

  farz-ı mahal fen bilgisi öğretmeni atanmayı bekleyen okula, din öğretmeni göndererek hem oradaki örencilerin hem de atanma bekleyen branş öğretmeninin hakkını yemiyor musun? bunlara yazık, günah değil mi? dini kullanarak, elhamdülillah şeriatçıyız diyerek iktidara gelmesini biliyorsun.
  7 -2 ...
  #2336411 :)
 2. 2.
  islam'i anlamamak durumuyla ilgili olan bir şeydir. islam sadece dini değil, genel olarak ilmi öğrenmeyi de insana emreder. her şey din değildir. onlar da maalesef bunu başaramadıkları için ülkeyi şeriat'a itmeyi bir şey sanmaktadırlar.
  2 ...
  #2336423 :)
 3. 3.
  milli eğitim bakanlığı'nın yönetim kadrolarının yüzde 36'sının din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olduğu göz önüne alındığında, normaldir.
  3 ...
  #2345396 :)
 4. 4.
  beklenenin olmasıdır. beklenmedik bir hadise oldu diye üzülenler varsa üzülmesinler arada sırada beklenmedik şeyler de olur.
  -1 ...
  #2345412 :)
 5. 5.
  evet arkadaşlar 10 yıldır atama bekleyen ilahiyatçıların da atanmasıyla milli eğitim bakanlığı'nın, yönetim kadrolarının yüzde 36'sının din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olmasının az olduğuna karar verildi galiba, bunu yüzde 50 yapma çabasındalar. *
  1 ...
  #2357632 :)
 6. 6.
  (bkz: ılımlı islam tehlikesi)
  ...
  #2357650 :)
 7. 7.
  atanacakları muhakkak olan kimselerdir. atanmayacakları kesin olanlar ise ilahiyat mezunu olmayanlardır.
  1 ...
  #2357757 :)
 8. 8.
  bugünlere kadar atama yapılmadığı için, din dersine ek ders ücreti karşılığında matematikçinin, türkçecinin vs girdiği ve herşeyin yalan yanlış öğretildiği ya da etüt haline çevrildiği derse artık işin ehlinin girmesi. ayrıca hiçbiri gökten inme olmayıp gecikmeli de olsa haklarını almışlardır.
  2 -2 ...
  #2359758 :)
 9. 9.
  atanmadığı zannnedilen ama geçmiş dönemlerde de çatır çatır atanan ilahiyat mezunlarının atanmasıdır. atanmadıkları nereden uydurlmuştur tahmin edersiniz.
  bunun adı kadrolaşmadır , müdür yardımcılarının ilahiyat mezunlarından olması hedeflenmiştir. eğitimin içine edilmiştir.
  bal gibi de kul hakkı yenmektedir.
  2 -2 ...
  #2359788 :)
 10. 10.
  bakın, bu başlığa en son 2007'de entry girilmiş. bunun nedeni ne?

  tabiki de atanamamış ilahiyatçının kalmamış olmasıdır.

  atama bekleyen binlerce öğretmen adayımıza, iibf mezunlarımıza kolaylık diler selam ederim!
  ...
  #31657405 :)