1. 1.
  çok normal insanlardır. lakin atalarının yaptıklarıyla kendilerini diğerlerinden üstün görmeye başlarlarsa anormal olurlar.
  4 -1 ... chris barnes
 2. 2.
  eğer atanız mustafa kemal atatürk'se normal olan bir davranıştır.
  sen rahat uyu atam qöztepimizn ve senin devrimlerinin bekçileriz...
  6 -1 ... keditestisleriyleoynayanfare
 3. 3.
  normal insanlardır asıl gurur duyan insanlara anormal diyen insanlar anormaldir.
  nedense sözde ermeni soykırımı iddası olsa bu kişiler çat diye ortaya çıkar ama söz 3 kıtaya hükmetmek olunca ya onlar geride kaldı derler.
  3 ... miracelli
 4. 4.
  dna'sını bie belirleyenler ataları olduğuna göre gurur duymakta haklı olan insanlardır. aile bireylerinin başarından gurur duymaktan pek de bir farkı yoktur. sırf bazı toplumların gurur duyacak daha az şeyi var diye bu konuda eşitlik sağlamaya çalışmanın bir mantığı yoktur. nasıl her insan diğerleriyle eşit koşullarda doğmuyor veya geçmişinde eşit kalitede bir hayat sürmüyorsa her insana atalarından kalan başlangıç mirası ve geçmiş başarıları da eşit değildir.
  Gurur duymak için elle tutulur veya çok büyük bir fayda beklemek gerekmez her zaman, aksi bir savaşta yenilen ulusun, savaşı kazanamadılar ki ne faydası var diyerek verdikleri şehitleriyle gurur duymamalarından farksız olurdu.
  2 ... tenpura
 5. 5.
  (bkz: #4745661)
  ... usual supreme
 6. 6.
  dunyanin hazmedemeyecegi kadar koklu bir tarihe ve kulture sahip olan bir millet evladinin atalarinin yapabildikleri ve geriye biraktiklari ile gurur duymamasi gariptir. atalarinin yaptiklariyla gurur duyamayan beceriksizlerden, damarlarindaki kanin nereden geldigini unutup bugun uzerinde barindigi topraga sahip cikabilecek cesareti olmayanlardan daha dogru insanlardir.

  bu gibi insanlar genelde avrupa, ameika hayranidirlar. sicak sicak bugun bir amerika'linin agzindan dokulen sozleri de yazayim tam olsun:

  - sizin ulkenizde de mc donald's, sturbucks,kfc var degil mi? . neden bunlarla mutlusunuz da aslinda sahip olduklarinizla degil. ne oldu sizin kulturunuze de amerikanin sadece goz dolduran seylerine hayransiniz. bizim bir tarihimiz yok. ama siz neden tarihinize bu kadar az deger veriyorsunuz?!

  bu insan bile bunu farkinda iken atalarinin yaptiklari ile gurur duyamayanlar...
  1 -1 ... lavinya_
 7. 7.
  gurur duyulur tabii... sehitler herhalde kimse bizle gurur duymasin canim, diye ölmezler. biraz gurur duymak da lazim. ama fazla abartmiycaksin. dogrudur, biz hicbirimiz 7 iklim padisahi degilizdir. kaldi ki o padisahlar yedi dil konusan cok özel egitimler alan, sair, besteci yavuz sultan selim sözkonusu olursa, üstelik bir de hafiz kisilermis. yani cok iyi egiltilmis, cok bilgili sahislarmis. ciddi sahislarmis, ayni ciddiyeti bugün de yaklayabilseydik, bugün de övünülecek cok seyimiz olurdu. fatih sultan mehmet´in cok ciddi bir insan oldugu, yaninda kimsenin tebessüm bile etmedigi, bilinir. bugünün yilisik politikacilarina bakinca, fatih´e neden fatih dediklerini anlariz.

  yavuz´un hocasinin atinin ayagindan sicrayan camurun yavuz´un kaftanina bulasmasi sonucu yasanan gerilim ise, cok kayda deger bir ciddiyetin gercek simgesidir. yavuz bugün meclisin tavanina cigköfte yapistirdiklarini bilseydi, herhalde hepsini dogratirdi.

  osmanli nin büyük padisahlari cok ciddi adamlardi, zevk sefa bilmezlerdi. ne zaman padisahlar genisledi, kendilerini cok güvende hissetmeye, ciddiyeti birakip yilismaya basladilar, o zaman devlet cökme asamasina girdi. bilindigi üzre atatürk´de cok ciddi bir adamdi. is tarihte degil anlayistadir.

  pentagon da caglarin ötesinden sahsiyetlerin resimleri vardir, iki tanesi fatih ve yavuz´dur. neden acaba?
  ... paganviodio
 8. 8.
  aciz insanlardır.
  1 -2 ... isot
 9. 9.
  patatestirler. topragın altındakiyle ovunebilen varlıklardır. tek sahip oldukları topragın altındakiler oldugu icin topragın altındakiyle gurur duyan insanlardır. *
  -4 ... zherdust
 10. 10.
  namlı ataları olan insandır. başkaları gibi kendi milletine ait olmayan kahramanları kendi milletindenmiş hibi lanse etmeye çalışmaz hiç değilse...
  (bkz: selahaddin eyyubi)
  ... protest sanayici