1. 1.
  Ataköy de bulunan ilk mezunlarını 96-97 senesinde veren, özel okullara taş çıkartmaya çalışan ama içindeki bazı pislik hocalarr yüzünden sevilmeyen lise.
  3 ... asabisin galiba
 2. 2.
  (bkz: nejat kahraman)
  2 ... shwin
 3. 3.
  ataköy,şirinevler ve bakırköylü öğrenci potansiyeli ile birşeylere devam eden,hocaları komple o.çocuklarından oluşan,içinde yüzlerce arkadaşımın bulunduğu ama artık özel okulda okuduğumdan ve bu yüzden beni tanımadıkları,içinde sadece hocalar değil pek çok devlet okulu gibi daha pek çok pisliğin bulunduğu okul gibi bir şey...
  2 ... selmagezinir
 4. 4.
  24.ocak.1997 tarihinde o zamanki kredili sistem sayesinde 2 buçuk yılda mezunu olduğum pek çok kötülüğü, az ama gerçekten az iyi yönleriyle o benim de lisemdi.
  4 ... azorka
 5. 5.
  özlem ışık efsanesi vardı bi ara. bütün kızlar tırsardı -özlem geliyo kaçın felan. kasıntı bi kadındı. eziklik vardı boyundan dolayı sanırım. sonra noldu bilmiyrum..
  1 ... martilarisevenadam
 6. 4.
  ataköydeki blokları çözememiş kimselerin yol bulmak için kullanabileceği lise. * * *
  1 ... headacheda
 7. 5.
  her koridorda kamerası ve bol sayıda rüşvetçi hocası olan bir okuldur. dürüst ve iyi hocalar bir elin parmaklarını geçmez.

  iyi dostluklar kurulabilir. kızları çok güzeldir. kantininin tavuklusu süperdir** ve kabul etmek gerekir ki çok eğlenceli bir okuldur.*

  edit: haksızlıklara dayanamayan bir öğrenci youtube üzerinden sesini duyurmaya çalışmış:*

  http://www.youtube.com/watch?v=C41IJ4YWx3Y+

  edit 2: video, siteye eklenen kişi tarafından kaldırılmış...
  ... thorium
 8. 6.
  2008-2009 öğretim yılı itibâriyle anadolu lisesi yapılan; 150 öğrenci alacak olan okul.
  1 -1 ... squadron
 9. 7.
  artık adı ataköy cumhuriyet anadolu lisesi olmuştur. hakettiği sıfatı kazanan güzel lisem. ben de o sıfattan yararlanabilseydim pek güzel olacaktı. yeni nesiller yaşadı.

  bir cumhuriyet gazisi olan şahsıma bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz, yardımcı olmaya çalışırız. *
  ... wolf
 10. 8.
  ataköy cumhuriyet lisesi, ataköy'de bulunan benimde öğrencisi olduğum güzel lisedir. ancak geçen yıl, anadolu lisesi olmasına karar verilerek ataköy cumhuriyet anadolu lisesi olmuştur. giderek gelişen, güzelleşen bir okuldur. ataköy cumhuriyet diyince akla gelen tek kişi vardır.

  (bkz: muhittin işgüder)
  1 ... yerim ballarini