bugün

yeter salın şu çocuğu artık.
her şeyde olduğu gibi sosyal medyada bunun da boku çıkmıştır. çocuğun nasıl bir balon olduğunu da tüm türkiye 1 günde görmüştür. ailesinin hiçbir şekilde çocuğu eğitemediği eğitimi sadece kitap okumak olarak algıladıklarını da görmüş olduk.
5 yaşında kuran ezberleyen hafızlardan çok da bir farkı yok bu cocugun. Sadece ezberlediği seyler farklı.

Birisi acil bunun ailesine çocuğum zeki değil ilgi alanlarının yaşıtlarınınkinden farklı olduğunu anlatmalı.
Sevemedim çocuğu pek ama %60 gibi de kıskanmadım.

Çocuk hakkındaki Yorumların %60-70'i kıskançlık amq.
Allah sonunu Semra kaynananın oğlu ata gibi yapmasın. Özgüven ninde bogulmasın. Acil psikolog lazım çocuga. Çocuktan çok ailesine. Üstün zekalı bu ülkede yüzlerce çocuk var ve her sene sınava giriyorlar. Bu çocuk neden üstün zekalı sınavını geçemedi. Bireysel eğitim zırvaları dönüyor olm sosyallaşmez ise bu cocuk kendine zarar verir sonra etrafına. Ben özgüveni yüksek bir çocuk görüyorum birazda ezberi iyi bir cocuk. Sıkıntısında oyun oynamıyor fazla fazla kitaba yönelmiş. Durumun farkında da bunu kullanıyor. Bence matematiği pek iyi değil. Felsefe yapmasından belli.
Bu millet bu çocuğu iktidara getirir
Ölene kadar da indirmez
Allah bizlere yardım etsin.
Yakında meclise sokarlar.
10 yaşındaki atakan hakkında rol model aldığı birileri var, birilerine özeniyor, kendi gibi davranmıyor diyenler var. baylar, 10 yaşında bizler eve gelen misafirlerden utanıp odamızda saklanıyorduk, değil mi? bu adam sadece 10 yaşında ve bir tv programına katılıp felsefi konular hakkında demeç verebilecek kapasiteye sahip.
yaşı gereği okuduğu kitapları tamamen anlaması imkansız, buna katılıyorum. hayat tecrübesi olmadan, kendi ayaklarının üzerinde durmadan, okuduğu şeyleri kendi iradesiyle bir ideolojiye dönüştürme ihtimali dahi yok, buna da eyvallah. hiçbir hayat tecrübesi olmayan, muhatapları geçen sene altına sıçmayı bırakmış olan bir çocuk adamın tecrübesi olamaz. bu yüzden okuduğu kitaptaki bilgileri birnevi ezber niteliğinde sunuyor olması da gayet doğal oluyor.

amma velakin bu çocuk özel. o yaşta bunca kitap okuyup, bu kadar temiz bir diksiyonla insanlara bir şeyler anlatmaya çabalaması, kendini ifade edebilme yeteneği, muhakeme yeteneği de gayet açık. bunlar 10 yaşındaki bir çocuğun gerçekten zeki biri olduğuna net kanıt şeyler.

bu çocuğun zeki olduğu aşikar fakat sosyal medyada bu kadar hakkında konuşulması iyi bir şey değil. pegadojik açıdan ne tür sıkıntılara gebe olacaktır bilmiyorum ama ailesinin de bu konu hakkında önlem almadığı ortada. umarım sosyal medyada hakkında yazılacak şeylerden çok fazla etkilenip, psikolojisini bozmaz.
indigo veya kristal çocuktur. özetle bedenen çocuktur ama muhtemelen bir vaka sonrasında bedeni 100 yaşından büyük bir üç harfli tarafından alıkonulmakta olduğu kanaatindeyim. tüp bebek olup olmadığı araştırılsın, tüp bebeklerde yaygın bir durum, tüp bebek olduğuna 1/10 bahse girerim.

şimdi "vay aq cahili" diyen dümbelekler olacak. bu dünya materyalizmden ibaret değil, fiziğin ötesi var. 2 yıl öncek, youtube kanalında ortalama bir türk çocuğu gibi "merhaba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz" diye videolar yayınlayan bir çocuk iki yıl içinde gelip felsefeden nasıl bahsedebilir?

bazı aileler, hastalanan çocuklarını, tıbben çözemedikleri hastalıkları için metafizik alanında arayışlara yöneliyorlar. büyü maalesef bu konuda tercih ettikleri bir kavram oluyor. yardım istiyorlar, kendisine onay gelen yaşı 100'den büyük cinleri bedene musallat ettirip çocuğun bedenini hastalıktan kurtarabiliyorlar ama çocuk o eski çocuk olmuyor. bu çocuğun da böyle bir durumu olabilir.
Bu çocuğun zeka derecesi nedir ne değildir bilemem ama duygusal zekasının 10 yaşındaki bir çocuktan farksız olduğunu ve hatta annesine olan tavrından anladığım kadarıyla yaşıtlarından geri olduğunu söylemek hiç de abartılı olmaz sanırım. Sonuç itibariyle acilen pedagojik bir destek verilmesi gerekiyor reklam malzemesi yapıncaya kadar, nitekim o yaştaki çocuğun bahsettiği şeyleri özümsemesi mümkün değil.
hadsizliği normalleştirir ve patolojik bir narsist olur bu çocuk başka da bişey olmaz..
Ukalâ şey.
Bu çocuğu bu kadar gündeme getirerek kaybettik. Teşekkürler Türkiye.
Bi tokatlık canı olan veledü zina.
görsel
Zekâ sahibi olmayan kişiler bu çocuğun “filozof” olduğunu düşünebilir ancak. Millet olarak her şeyi abartmakta üstümüze yok. Abartma konusunda dünya birincisi olabiliriz.

Medyanın da işi gücü yok boş beleş saçma şeyleri gündem yapıyor. Yurdum insanı da bu saçmalığın peşinden koşuyor.

iyi uykular Türkiye.
Aslın da benim büyük oğlanda akıllı..

Bu arkadaş ile yaşıt..

Felsefe ise felsefe..

Geçen çişini yapıyor.

Söyleniyor idi.. Ne kadar sallarsan salla dona düşer son damla diye..

Şimdi benim oğlana da biz özel eğitim mi isteyelim...
şimdi "sözde" filozof, yarın beyaz yakalı bir köle. yalnız iyi rol kesiyor ufaklık. oyunculuk daha iyi olabilir kariyerinde.

(bkz: pr çalışması)
millet bu çocuğun geleceğine kafayı takmış. Sosyal medya curcunası, özel okullar ve zeka ölçme piyasası sayesinde herkesin çocuk üzerine bir planı var. Milyonlarca çocuğun geleceğini ise ülkenin girebileceği bir savaş, darbe ya da şimdiki kapitalist hükümetin sürdürülmesi tehdidi zaten bitiriyor. Milyonlarca çocuğu düşünmeyip, 1 üstün zekalı çocuğun yolunu çizmeye çalışıyorlar. Numune muamelesi yapıyorlar ama öyle de değil, Atakan gibi çocuklar var. Ve aileler, okullar, toplumsal yapılar tarafından fetiş hale getirilmiş durumdalar. Burjuvazi topluma bu ideolojik sistemi veriyor çünkü. Eğitim, piyango, evlilik, hırsızlık vs vs yollarla yığınların arasından sıyrılıp seçkin bir konuma erişme rekabetinden, ona dair doğuştan kazanılmış ya da sonradan elde edilmiş bazı avantajlar elde etmeden, diğerlerini geride bırakmadan, üste çıkmadan, en yüksek kazancı elde etmeden başka şeyin düşünülmediği bir sistem. Atakan'a faydalı bir şey yapmak isteyen de onu hemen şimdi sosyal medyadan çeker. Ama esasta çocukları kurtaracak olan şey bu sisteme savaş açmaktır. Yoksa 1 burjuva için nice insanı kaybettiğiniz gibi, 1 Atakan için nice çocuğu kaybedeceksiniz. Sonunda Atakan da kaybolacak.
Kitap okuyun okutturun.
Barcelona’a tarafindan takip edilen Muhammed Demir diye bir futbolcu vardi. Cocugu saklaban yapmislardi. Bunun da olacagi o. Lakin ki; oyle degildir: Gereksiz yere yasinin gereksinimi olmayan bilgileri yuklemisler, cocuklugunu yasamadan erken olgunlasacak. Bi de kendini bi b*k sanmaya baslamis bile. Izleyin anacigim.
Psikolojik destek almalı, hem ailesi hem kendisi, yoksa yazık olur çocuğa.
Çok takdir ettim kendisini öncelikle sürüngen beyin refleksiyle aşırı ukala hedede hödödö demeyeceğim sizin gibi.
Zira o yaşta bunca kitap okumak size nasip olsaydi anneden babadan utanır, milyonların önünde lafı gediğe koymak isterdiniz çünkü ego daha yeni oluşuyor.
Benim de tek kıllandığım nokta okulun dezenfekte edilmesi ihtiyacına bu kadar yoğunlaşması.
Paranoid şizofreniye dönüşmeden ciddi pedogojik yardima ihtiyacı var.
Sesler duyduğunu da biliyoruz.

(bkz: paranoid şizofren)

Teşhis koymak haddime degil ama aşırı zeki insanlarda görülen çaresiz bir hastalık.
Akıllılık ve delilik arası ince bir çizgidir daima.
Bahtı açık olsun minnoşun.
Bir çocuk matematik dehası olabilir.

Bir çocuk astronomi üzerine çok yetenekli olabilir.

Ama bir çocuk hayatı, parayı, ailenin önemini, insan ihtiyaçlarını, cinselliğin sosyolojik etkilerini algılamada hep bir yetişkine göre eksiktir ve felsefe üzerine doğru-yanlış üzerine taklit dışında kendi fikirlerini oluşturup sunamaz.

Felsefenin doğası gereği sosyal bir bilimdir. Sosyal düzeni de ergenliği geçirmeden anlamak mümkün değildir. Ancak taklitlerle biliyormuş gibi yapabilir bir çocuk.

Esasen çocuk okuma alışkanlığı olarak yanlış yönlendirilmiş, hiyerarşiye göre okumamış denebilir.

ilginç olan konu ise çocuğa, bahsettiği kitaplardan soru sorabilecek tek bir muhabir tek bir kanal olmaması.
Çocuğa verilmesi gereken en önemli eğitim vicdan ahlak saygı tevazu olmalı..

Yoksa atom bombasını da mr cihazini da dahiler yapti..

ikisinin arasındaki fark saygı vicdan ahlak saygı ve tevazudur..
henüz on yaşındaki bir çocuğa gerçekten çok anlam yüklemediniz mii!! on yaşında bebe yahu !! hem de çok kitap okudu diye!! cidden şaka gibi herkes linç edecek öfkesini kusacak yer arıyormuş.. altın fırlamış gitmiş, askerimiz şehit olmuş bissuru olaylar varken tüm ülke kaç gündür on yaşındaki bebeyi gündem haline getirmek şaka gibi yaa diyecek hiçbirşey bulamıyorum. ülkem adına sevindim yepyeni gelecek nesilde ışık var..
görsel
güncel Önemli Başlıklar