bugün

görmek istediğin alana bakmayı sağlayan, dolayısıyla göreceklerini sınırlayan bir aparattır. bu gözlüğü takan insanlarla tartışmaya girmek zaman kaybından öteye gitmez.
kolormatik olanlarını badem bıyıklıların taktığı ve nah çıkardığı aparat.
sabitlendiği noktaya diğer uyaranlar nolursa olsun kilitlenilen durum. yararlı değildir. bakış açısı dardır.
ülkemiz insanının son 8 yıldır kullandıgı gözlüktür.
atlar için tasarlanan fakat insanların daha çok kullandığı gözlük modeli.
(bkz: hayata at gözlükleriyle bakmak)
böyle olmak zorundamıydı orası tartışılır ama olanı söylemek bize düşmüş....
durumun vehameti burdadır aslında söylemenin bize düşmesi.
herneyse geçen gün bir mahlukla tanıştım adını da hatırlayamıyorum zaten o bir mahluktu bunu bilmek yeterli kimliği hakkında.
kısa bir muhabbetten sonra benim cümlelerimin satır aralarından bir şeyler bulup çıkardı ki onu nasıl yaptı anlamadım bir şey söyleme gereği duydu ki bana şunu söyledi
-ben osmanlıyı sevmem
ben de tabiki mantıklı olarak sordum bi insan sanıyodum insan görünümü olunca bende soru sormaya değerdir dedim ve sordum
-neden osamanlı sana ne yaptı?
bunun üzerine bi duraksama sonrasında da :
-bilmiyorum sevmiyorum ben atatürk'ün kurduğu türkiye cumhuriyeti devletini seviyorum
gibi bi dialog geçti. bu şuursuzluk nedir anlmadım o an hala da anlayabilmiş değilim ben en azından bi şeyler seviyosun o da güzel dedim
bilmiyorum bu insanları neyle nasıl dolduruyolar napiyolar bu insanlar bu duruma nasıl geliyo ama gerçekten çok vahim bi durum bu körü körünelik de ne ...
mahluk körükörüne atalarından nefret etmiş halbuki sevdiğini söylediği türkiye cumhuriyeti osmanlının dış borcunu ödemiştir osmanlının devamı olduğunu kabul etmiştir...

sakın yanlış anlaşılmasın mesele osmanlı yada türkiye cumhuriyerti devleti değildir mesele burdaki bağnazlık burdaki insan mantığına sığmayan durumun ta kendisidir.

Az çok eğitim aldım henüz daha 18 yaşındayım buna rağmen akademik eğitim almış herhangi bi insandan daha çok gördüm geçirdim okulumun sayesinde çok değerli hocalarım çok değerli arkadaşlarım oldu çok değerli sohbetlerde bulundum herneyse ben böyle insanların bu çağda kaldığını sanmıyodum ama öyle bi sille yedim ki aklım başıma geldi

bunu zihnim almadı alacağını da sanmıyorum lütfen şu at gözlüklerinizi çıkarın biraz ne oluyor ne bitiyor görün lütfen...

aha: gençken ne de heycanlı yazmışım yahu. öyle buraya koyuvereyim dedim.*
cool adamın taktığı gözlüktür malum gözlük büyük parasıda büyük.
günümüzde pek çok "insanın" mecazen taktığı şeydir.
ata isteği dışında takılan adının gözlük olması saçma olan bir alettir. çünkü;

1-gözlük başkası tarafından takılmaz, kendin takarsın.
2-gözlükte cam bir parça olurken, at gözlüğünde sadece çerçeve vardır.
3-gözlük daha iyi görmeyi sağlarken, at gözlüğü görüşü engeller.
4-gözlük gözün yanına takılmaz, önüne takılır.
5-gözlük bezi ve gözlük kabı at gözlüğünde yoktur.
(bkz: at gözlüğünden at gözlüğümü görebilen at)
sözlükte bedava dağıtılıyor sanırım. bu kadar insanda olduğuna göre.
raybanin yeni urunu.

http://img126.imageshack.us/i/untitledqz0.jpg/
öyle bir nesnedir ki herkes bir diğerinin taktığını iddia eder. hani bir atasözü var "bu dünyada nazar değmeyen tek şey akıldır. çünkü kimse kimsenin aklını beğenmez".
bağnazlığın başka bir ifadesidir.
son ygs sınavların dan sonra;
nimet çubukçu,
ali demir,
cumhurum gül abdullah ın gözündeki gözlük modelidir.
normalde atlar için üretilmiştir, nesnel anlamda rahat free aykırı kişilerin bunu yapma yanlış diyenlere verdikleri takma isimdir.
akp'nin ve onun tam zıt kutbunda olduğunu sanan ama ondan bir farkı olmayan chp'nin taktığı gözlük çeşidi. bi mağazada, markette falan gördüğünüzde sakın ha alayım falan demeyin, allah muhafaza.
yurdum insanı sadece atlara takılan bir alet olduğunu öğrenemedi onca sene..
9 yıldır moda diye takıyorlar. daha kaç sene kullanılacak bakalım...
at gözlüğü daha dikkatli bak hayata (bkz: at gözlüğü) (bkz: cinaslı uyak)
(bkz: ben seni arkadaş olarak görüyorum gözlüğü)
şimdilerde moda.
ilişki içinde olan bazı kişilerin hayali icraat olarak taktıkları gözlük.
görme bozuklukları bu kadar yaygınken, insanların hala daha ısrarla tercih ettiği aksesuardır.
bırakın atlarda kalsın.