1. .
  dinine yapılan eleştiriler karşısında dinini inancı içinde savunmaya çalışan bağımlıdır. o da ister her gün farklı kızla yatmayı ya da cinsiyetine göre gün aşırı farklı penisle zaman geçirmeyi , ya da bayramlar da erken kalkıp ibadete gitmemeyi ama yapamaz bağımlıdır bir korku vardır içinde. bu korku tamamen gelecek kaygısızıdır. bu dünyadan kesilen ümit ve olup olmadığı bile bilinmeyen animelerde ve fantastik edebiyatta duyulan frp de yaşanmaya çalışılan bir dünya için uydurma olması çok muhtemel bir inancın peşinden koşmak bir denemedir bir umuttur. gün içerisinde geleceğine yön verebilcek kadar kontrolü elinde bulunduran biri başka bir inanışa ya da başka bir dünyaya ihtiyaccı olamdığının pekala farkındadır. ama bizim at gözlüklü din bağımlımız kendisinin güvenliğini sağlamak amaçlı bir inanışa sarılır bu öyle birşeydir ki bırakmaz madde bağımlılığından kötüdür , kurtulmak imkanszıdır o gözlük çıkmadan ama at gözlüklü bağımlı bu gözlüğün çıkmaması için elinden geleni yapar. işte inançlarına körü körüne bağlı olan kişileri verilen addır at gzlüklü din bağımlısı"

  şimdi içi boş bakınızları görelim.
  3 -2 ... sarjli beyin
 2. .
  nefsi olan her insan gibi dünyevi şeyler peşinden koşmak ister.. ama o bilir dünyaya başıboş bırakılmadığını...
  at gözlüklerini çıkarır ve etrafa bakar. ben neden ibadet ediyorum, neden zina, içki, yalan haram kılınmış diye düşünür. zina; benim aile ilişkilerime zarar verir ve beni mutluğumdan, huzurumdan alıkoyar. içki; kendimden geçip etrafa zarar verebilrim, arkadaşlarımın ailemin kalbini kırabilirim, belki o an bir şey düşunemediğim için telafisi olmayan bir hata yapabilirim. yalan; (siz modern! insanların en nefret ettiği şey)açıklmaya gerek yok.

  bunları düşündükten sonra bunları bize kim söylemiş diye araştır. ve kuran ı ve peygamber efendimizi bulur karşısında.kuran ı merak eder ve okumaya başlar. gercekten bütün ahlak dışı( etik olmayan) şeyler yasaklanmıştır. bakar ki içinde sadece ahlak deil ilim ve fen de var. ve yazıldığı zamanı tarih veya din kültürü hocasından öğrenir. o zamanlar böyle bir teknoloji olmadığını kestirmek zor olmasa gerek. ve inanır. ibadet; madem ben böyle yaratılmışım, muhteşem bi düzen içinde yaşıyorum ve dünyada da oldugu gibi her güzel şeyin bir mükafatı var ve her kötü şeyin bir cezası var o zaman bana emredilen ibadeti yerine getirmeliyim diye düşünür.

  soruyorum bu atgözlüklü din bağımlısı mıdır?
  3 -2 ... aynalisazan
 3. .
  bir yobaz, bağnaz inanç sahibi, merdivenin altından geçmenin bile uğursuzluk olduğunu düşünen ve odasına şeytan, cin girmesin diye kapıya sarmısak asan biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki;
  (bkz: ashaf)
  2 -1 ... ashaf