bugün

asus ve dell laptoplarının donanım karşılaştırmalarıdır.

not: bu arada sacred maniac için lazım. (bkz: swh)
yazılım karşılaştırması derken ? wtf?,

ekleme: donanım olarak tabiki de asus. dell de kimmiş?

asus dünyanın en az arıza yapan markasıdır ve çok uzun ömürlüdür

dell ise servis desteği iyidir.

asus notebook'u üretir dell gibi toplamaz kullandığı donanımlar kendi üretimidir (ekran kartı, anakart) ve işlemci, ekran kartı, anakart uyumu mükemmeldir performası çok iyi etkiler.

dell gibi ürünler ısı vs. gibi sorunlarla karşılaşma olabilitesi fazladır.

asus laptoplarda eğer bir sorun olursa üreticisi kendi olduğu için konuya hakimdir ve genelde değiştirmeye gider hatta daha iyilerini bile gönderir.

dell'in evde servis zımbırtısı bu da nedir servis dediğin teknis serviste olur.

asususun tabikede -'leri vardır usb 3.0 da geri kalmış olabilir. ama sırf zevk için üretilmiş bi laptop olarak bile sayılabilir ;asus lamborghini vx7.

dell'in yenilikçi olması bir şeyi değiştirmez acer iconiayı çıkardı ve yeniliklerin en önüne geçti ama anakartı taiwan toplamalı adi bir kart.

eğer asus almassan; apple // acer iconia // monster tercihimdir. eğer performans olsun iyi olsun orta halli olsun serviside iyi olsun diyorisen acer'i tavsiye ederim ben şuan kullanıyorum biraz adi ama servisi çok iyi vurarak bozduğum harddiski açılmış olmasına rağmen sorgusuz değiştirdiler.

(bkz: yıl olmuş 2012 hala dell diyenler var)
(bkz: bir samsung değil)
bunların donanımları neyle donatılmış onlara bakmak lazım.
asus laptop u ilk aldığımda bir kaç ay içinde ekranı gitmişti. ondan sonra geleni 2 senedir kullanıyorum bana mısın demiyor.

bence asus züker.

tanım: teknoloji pazarındaki iki dev ismin karşılaştırılması.
ısı problemi olmasa dell in yanında asus halt etmiş.
(bkz: asus)
toshibanın gelip ''ne oluyor lan burada'' diyeceği karşılaştırma.
asus, dell i her türlü bitirir. toshiba gelirse ikisi de susar.
zor bir karşılaştırmadır.
fakat ultrabook dendiğine asus iki adım öne geçer.
toshiba mı, o da ne?
dell iyidir.
misal ben dell laptopa sahip bir insan olarak mikrodalgaya hiç ihtiyaç duymuyorum. Fanın önüne koyduğum soğumuş kahve 2 dk da ısınıyo. Canım dell.
asus olayı çözmüş bitirmiştir. bir n56 kullanıcısı olarak ısınma seviyesi yok denecek kadar azdır diyebilirim.
dell kullanan ev arkadaşım ise bulduğu ilk fırsatta laptopunu atacaktır. zaten kalorifer yakmıyor kışın odasında, laptopla idare ediyor.

ayrıca toshiba da konuyla alakasız olmasına rağmen inanılmaz ve gereksizce pahalıdır. aynı özellikte bir asus ve toshiba arasında çok fark vardır.

asus al torunlarına sakla.
monster in gelip siktirin gidin la burdan diyeceği karşılaştırma. *

edit: hacı adamlar diyo ki biz 2500 ila 30000 tl arasında fiyatları olan pcler üretiyoruz. * öyle herkes alamaz. *

edit2: http://www.monsternoteboo...%AE-P570WM301-433567.html alın amk size pc. *
7 senedir kullandığım üzerine çıkıp tekme atığım halde çalışan dell döver.
hp nin gelip yakarım burayı akıllı olun diyeceği karşılaşma. mecazen değil ciddi ciddi yakar.
(bkz: asus)
Ikisinin dünyanın ebu iyi 2 si olduğunu düşünmeme rağmen gönlümde dell in 1 adım olduğu dev firmalar.
donanım bakımından asus'un öne çıkacağı, fakat teknik servis desteğinin daha iyi olması nedeniyle benim dell'i tercih edeceğim karşılaştırmadır.