bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    astsubayları bilemicem fakat ben hayatımda bir adet jandarma astsubay tanıdım;

1982 yılından başlayarak 21 yıl görev yaptı çok sevdiği vatanına. trakya hariç anadolu topraklarında ayak basmadık yer bırakmadı görev süresince, yeri geldi vuruldu, yeri geldi 6 tane mezopotamya eşeğinin canını aldı, yeri geldi evladım/kardeşim dediği insanı yanı başında kaybetti. 90'ların başında terör olaylarının en yoğun olduğu zamanlarda; "madem ben ölücem bari tek çocuğum yaşasın" diyerek tek evladını 1-2 seneye yakın görememek pahasına uzaklara gönderdi.
    köyünden ilk defa çıkmış daha 20 yaşında çocuklara daima abilik/babalık yaptı, onlara yeri geldi müthiş değerli nasihatler verdi, yeri geldi iş öğretti.

ben bütün astsubaylar bilemicem ezik olup olmadıklarını fakat ben hayatımda gerçekten bir tane astsubay tanıdım, ve o kesinlikle ezik değildi! ordunun yetiştirdiği en onurlu türk askerlerden biriydi.

edit: klasik bir başlığı başa kalması durumu mevcut.
    9 -2 ... 4889
  2. 2.
    Nerede bir ezik ağlayan adam varsa orada bir siyaset vardır.
    ... ruyaiscisi
  3. 3.
    subayların maaşlarından %7 kesinti yapılmasına karşılık kendilerinden %37-%51 arasında kesinti yapılmasından, kıdem tazminatı alamamalarından, dünyanın en tuhaf oluşumu olup ihtilal yasasıyla herhangi bir devlet denetimine kapatılan oyak'a maaşlarından yapılan büyük kesintilere rağmen temsil yetkilerinin olmamasından ve alın teri ile kazandıkları paranın bu kurumda çalışan(!) paşa çocuklarına "on yüz bin milyon baloncuk" dolarlık maaşlar şeklinden peşkeş çekilmesinden kaynaklanan bir eziklik olabilir. tabii ki sözlük ortamının koca götlü davarlarının onların sıkıntılarını ipledikleri yoktur, olmasındır da... *
    2 -1 ... falkenheim
  4. 4.
    Ne acıdır ki haklıyım diyip deveyi gütmeye çalışıyorlar.
    -1 ... ruyaiscisi
kapat