1. 1.
  sayamayacağım birbirinden güzel avantajlar.

  bir kere sırtınızı devlete vermişsiniz aga. orduya vermişsiniz. o kızın sizi psikolojik olarak reddetmesi, devlet bahçelinin hakkari'den %86 oy alması kadar düşük bir oran. olay sadece devlete sırtını vermekle kalmıyor tabi.

  onca asker var emrinizde. kızcağız sizi ilah olarak görüyor, bir kazım karabekir, bir ismet paşa ayarında hayal ediyor. siktir edin ne hayal ederse etsin. sonuç olarak sikilmek istenen kız anında sikilebilir bu sosyal statüyle.

  astsubay olup kız istemeye giden bir adamın geri çevrildiğini gördünüz mü?

  gerekirse tanklarla evlerini basmakla tehdit edin. üç beş füze atmakla tehdit edin. camiyi bombalarım deyin. her ne boksa, tehdit edin işte. siz astsubaysınız. pezevenkler.
  2 -7 ... bende biraz mallik var
 2. 2.
  astsubay olmanın aldatılma konusundaki dezavantajlarıyla yarışır. siz görevdeyken sizin hatun evde orgyler, gangbangler yapıyor olabilir. sizde bi ben aldattım ehehehe havasıyla eve varır size hiçbir şekilde yediği bokları belli etmeyecek karınızın sadakatinden şüphe duymayarak yaptığı yemeği yer, yatağınıza alırsınız.

  günümüz ilkişkilerini çok güzel bir özeti.

  sevgilisi olmayan evli kimselerin sayısı azalıyor.
  4 -1 ... asosyal pesimist yalniz erkek
 3. 3.
  sadece türk kızlarında geçerli olan yadsınamaz avantajdır.
  ... hugo barrett
 4. 4.
  sesli gülmeme sebep olan başlık. yalnız bu kadar gülmemde ilk yorumun verdiği katkıyı da yok sayamayacağım. yazar, astsubaylık mesleğinin ülkede üniversite sınavını kazanamamış kimselerin başvurduğu, günümüzde ancak 2000-2500 civarı maaş alınabilen bir meslek olduğunu unutmuş herhalde. ölene kadar emir almak da cabası. sen 35 yaşında kıdemli bir astsubayken harp okulundan yeni çıkmış 23 yaşındaki bir teğmen, sana bütün alayı koşturtacak yetkiye sahiptir. onu geç üniversite mezunu bir asteğmen de alaya girer girmez yeri yalamanızı isteyebilir. siz de yapacaksınız. anlayacağınız bir astsubay ordunun amelesinden başka bir şey değildir. bunlar kendi üst rutbelerindeki komutanlarına duydukları nefreti, kini ve öfkeyi erlere kusarlar. bu yüzden erler de bunları sevmez.

  (bkz: istenmeyen adam)

  edit: ordumuzun şerefli astsubaylarını bu yorumdan tenzih ederim ancak doğru söylemek de zorundayız. bu mesleğin sahibi kişilerin birçoğu belirttiğim hasletlere sahipler.
  ... susmus