1. 1.
  Jüpiter şöhret verir mi? Plüton kocaya kaçar mı? Merkür aklımızı alır mı? Nedir bu işin aslı?

  Bilindiği üzere "Aldatma ve Astronomi" nin birleştiği noktada ortaya "Astroloji" çıkar. inanmak isteyenlerin günlük eğlence adına takip ettiği bir alandan evrilen Astroloji artık ülkemizde insanların "Günlük hayat aktivitelerini" yönlendirdiği ve bu işten inanılmaz paralar kazanan tiplemeler türedi.

  Geçmiş dönemde Türkiye' de bir Şarlatan/ Astrolog "Haftaya Çarşamba Ameliyata" girmeyin diye açıklama yaptı. Ayrıca ülkemizde bir "Yüksek Lisans Tezi" evet yanlış okumuyorsunuz Yük. Lisans Tezi, intihaller ve boş şeylerle dolu olan bu tez: "ikizler ve Kova Burcu şirketlerine bağlı değildir. Bunları işe almayın" ifadesini içeriyor. Eğitimli- Eğitimsiz buna inanan bireyler de mevcut. Doktor ameliyat erteliyor, iK' cı personeli işe almıyor.

  90 larda Daily Mail' in astroloji kısmı ingiltere' de o kadar popüler olmuş ki; Daily Mail bu köşede alışveriş yapmayın dediğinde insanlar alışverişe gitmiyormuş.

  Astrologlara sorduğunuzda "Amerika' da bunun okulları var, herkes bilim olarak kabul ediyor" diyor. Külliyen yalan efendim. Her şeyi araştırdım ben. Böyle bir şey yok. Astroloji dünyanın hiç bir yerinde bir bilimsel kavram olarak kabul edilmiyor.

  Eski dönemde insanlar "Eksen Eğikliğini Bilmediğinden- Gezegenlerin Konumlarını ve güneşin dünya etrafında döndüğünü bilmiyor iken" zodiac kuşağında var olan takım yıldızlarını hayvanlara benzeterek güneş balığa girdi havalar düzeldi vb. yorumlara girdiler. Ama günümüzde halen konumlar belli ve bilimsel olarak bir çok şeyi biliyor iken, hala biri çıkıp, Plüton kocaya kaçtı, Merkür Akrep' e kaçtı diyerek duymak istediklerinizi size satabiliyorlar.

  Bugün hatta bir tivit okudum aynı şu yazıyordu: "Yaptığım bir harekete cevaben SENiN BURCUN NE YA diye soran herkese başka bir burç söylüyorum. Hepsi de istisnasız BELLi ZATEN diye cevap veriyor. Bu burç sektörü çok tırt."

  Aslında bu her şeyi özetliyor.

  Bir de şunu hatırlatmak lazım; bir gök olayı olduğunda bir astronom çıkıp "Bu her 11 yılda olabilen bir olay" derken, astrolog denen şarlatanlar çıkıp "depremler olabilir, fırtınalar kopabilir" diyebiliyor. Bu yazılanlara inanarak farklı aksiyonlara girerek, zarar gören insanların veballeri de bu şarlatanların boynunda olacaktır.
  1 -1 ... karacay cerkes