1. 1.
    Yapmayı isteyip, hatta yapmaya kalkışıp beceremediğim durum.

Yapan arkadaşlar var mı merak konusu.
    3 ... muphem hatun
  2. 2.
    bunu yapabilmek için çok ince bir bilinç düzeyinde olmak gerekir, bıçak sırtı gibi, bilinçli olarak elini kolunu kaldıramayacak fiziksel durumda ama tamamen olayların farkında. tıpkı narkoz filmindeki gibi. tepki veremeyecek kadar kendini kaybetmiş ama her şeyi farkedecek kadar kendinde. garip ruhsal durum. aynı anda da bu çok istemek gerek. bedenin kalkıp kıpırdayamadığı bu durumda kalkıp gitmeyi çok istemek gerek. geri dönmemek diye bir şey yok, o korku filmlerinde olur ancak.
    1 -1 ... deepsees
  3. 3.
    Ezoterik ilimlerin ışığında modern dünyada meydana gelmiş bir olgudur. Sanıldığı gibi gidip de dönememek gibi bir şey söz konusu değildir. Farklı dinlerde ve ilimlerde başka adlarla anılır, bazen adı bile konulmadığı olur. Batı ilmine her zaman olduğu gibi doğu ilminden geçmiştir ve adı astral seyahat olarak evrimleşmiştir. Sanıldığının aksine öyle her isteyen yapamaz, ne kadar uğraşsa dahi başarılı olma ihtimali çoğu kişide bulunmaz. Mevlana’nın da bu konuda ima ettiği sözler, rubailer ve görüşler vardır. Mevlana biraz özel oldu, genel olarak tasavufun vecd evresinden sonraki kısımdır. Herkesin deneyememe, deneyimleyememesi de bu sebeptendir. Belirli bir erginliğe gelmeyen emmare nefislerin bu tecrübeyi yaşaması imkansızın da ötesindedir. internette kademe kademe anlatılanlar saçmalıktan ibarettir. Koskoca düşünme biçimini tek bir şeyi düşünerek veya hiçbir şey düşünmeyerek uygulayabiliriz gibi cümlelerle gaspetmeleri çok acınasıdır. işin özü, idrakin mertebelerini yeterince tırmanmış bir insanın zikr esnasındaki batın yüzündeki manevi aleminin halidir. Zikr sözcüğü sadece islam dahilinde kullanılmamıştır bunu da belirtmem gerek. Kabala öğretilerine göre de zikr vardır mesela, bence ne kadar pis ve kirli olsa da. Velhasıl, deneyen insan başarılı olamaz, başarılı olanlar ise buna deneyerek ulaşmaz.
    1 -1 ... melevan
  4. 4.
    Bir takım kimyasallarla deneyimlediğim olay ciddi baş ağrısı ve çarpıntı yapıyor.
    ... fyodor paskevich
  5. 5.
    Yapma genco ben yaptım yaptığım gibi üç harfliler beni geri gönderdi.
    O gün bugündür de yapmam.
    ... morfinligeceler
  6. 6.
    yapıyorum , geceleri geziyorum diyenler gördü bu gözler. denemiş yapamamış insanlardanım. yedim yani bu olayı. şimdi böyle şeylere inanmıyorum tabi.
    1 ... veritas omnia vincit