1. 121.
  ''OF-D'' nato kodu ile türkiye başta olmak üzere; almanya, fransa, amerika birleşik devletleri ve daha bir çok nato ve avrupa ülkesinde bulunan rütbedir.

  türkiye'de asteğmen rütbesine nasıp edilenlerin tamamı 4 yıllık sivil üniversite mezunlarından oluşur.

  asteğmenlerin diğer tğm-alb arası subay rütbelerinden farkı: harbiye mezunları, sutasakçılar/suem mezunları ve önceden astsb. olup sınavla subay statüne yükselenler görevinin ilk yılını teğmen olarak icra ederken, uzun dönem(12 ay) askerlik çıkan 4 yıllık üniversite mezunu askerin gerekli temel eğitimler verildikten sonra, astsb. kd. bşçv ve teğmen rütbeleri arasındaki asteğmen rütbesine nasıp olmaktadır.
  4 ... esrarcash menderes
 2. 122.
  Şu an iç güvenlik harekatlarında ve operasyonlarında aktif görev almıyorlar ama askerde 8 arkadaşını defnetmiş bir eski asteğmen olarak söyleyebilirim ki bu operasyonlarda cesurca davranan ve kahramanlık yapan bir çok asteğmen tanıdım.
  Şimdiki bedelli yavşakları gibi görevden kaçmamış, vatanın bekası için mağaralara dalmış, çapraz ateş altında intikal yapmış, sıcak/soğuk Zorlu doğa şartlarında fedakarlıklar yapmış bir çok kardeş ile beraber görev yapmaktan gurur duyuyorum!
  8 ... crossd
 3. 123.
  TERHiS OLURKEN SAĞLAM PARA BiRiKTiRMiŞTiM.
  3 -1 ... yaradana gurban
 4. 124.
  komutanlar da şafak sayar. kısa adı
  (bkz: astek)
  1 ... kitsamokec
 5. 125.
  askerliğimi yaptığım şekildir. iyidir güzeldir. ayrıca safari ile antalya sokaklarında dolaşınca ayrı bir havası oluyordu. malum ankara gibi her dakika bir asker göremezsiniz orada.
  2 ... gri sehrin adami
 6. 126.
  Ortalama 4 bin tl'den 9 ayda cebinizde 36 bin tl ile dönebilirsiniz. Mantıklı bir askerlik seçeneği.
  2 ... ecinni
 7. 127.
  akıllı tiptir bunlar.
  2 ... redkitin ati
 8. 128.
  ah ah ne maaş alıyoduk be. 5200 dü 3 ay teğmenlik yaptık 6000 oldu. daha da 20 sene alaman o parayı.

  paranın bi hayrı yok da rütbenin biraz var. millete hava atmak için değil. yüzbaşıyla binbaşıyla konuşurken bile adam dinliyor. er olsan öyle mi amk?

  ayrıca doğuda karakoldaysan daha da iyi. gerçek askerliği daha iyi öğreniyorsun.
  3 -1 ... lan senin de nickinin de amk
 9. 129.
  üniversite mezunudur.
  1 ... ruzhan
 10. 129.
  2008/2009 yılına kadar doğuda tim komutanlığı veriyorlardı. Yahu bu adam asteğmen, iç güvenlik harekatı eğitimi almamış.Ne bilsin araziyi, ne bilsen pusuyu, mevziyi? Bir sürü karargahta yatan, götü göbeği salmış subay, astsubay varken bu adamları araziye gönderen zihniyete yazıklar olsun.
  3 ... since1980