1. 153.
    işiniz yoksa ve hasbelkader Asteğmen olmuşsanız kal derlerse kalın hiç düşünmeyin.

Bugün yüzbaşı 8.250 lira maaş alıyor. 46 yaşında da emekli olursunuz.
    ... benimhalaumudumvar
  2. 152.
    Silahli kuvvetler de teğmenleri eğitmekle görevli kişiye denir.
    ... man kafa
  3. 151.
    Askere gidince teklif ederlerse kalabilirim. Zaten 8 ay bir süre hiç olmazsa subay kalitesinde yaşarım. Koğuşlarda Ortalık zaten sarhoş berdoş kaynıyor. Nasip bu Kasım'da bendeniz gider.
    7 ... kale3112
  4. 150.
    meslekçi yedek subaylarda durum farklıdır. 28 gün temel sınıf okulu eğitimi alırsınız, son 3 ay teğmen olarak devam eder, akabinde terhis belgenizi alırsınız. maaşı çok güzeldir.

not: 374. dönem polatlı topçu füze okulu mezunu, terhisini almış emekli teğmenspor.
    11 ... jcortazar
  5. 149.
    3 ay asteğmen adayı olarak eğitim alırsınız, 8 ay asteğmenlik yaparsınız, 1 ay ise teğmenlik. daha sonra verirler elinize terhis belgenizi.

edit: genelde polatlı topcu fuze okulunda egitim alip sahaya gonderilen meslekcileri unuttum.
    2 ... bu da benim nikim husnu
  6. 148.
    işte şu asteğmene posta koyan başçavuşun hikayesini anlatanlar, kesin g.tü shitLi er iken kafası bozulup da koskoca albayın odasına “bi gün çok pis kafamı bozdu şerefsiz vurdum tekmeyi kapıya, daldım içeri, sen kim oluyorsunnn yeeaaaa! Deyip hesap sordum!” Gevşekliğiyle askerlik anısı anlatarak hava atmaya çalışan tiplerdendir. *

Yahu sen, senin askerlik yaptığın kıçı kırık yerde bırak albayı, asteğmeni bile bulmayı, görmeyi, oradaki onbaşının köpeği olmuşsundur be! * *

Altında martaval okunan başlık.
    7 -1 ... bellalola
  7. 147.
    Genelde işsiz olup bari üç kuruş para geçsin cebime diye gelir bu zavallılar. Erler bile siklemez bunları. Şimdi birde yedek astsubay olayı çıkmış 2 yıllık mezunlar yapıyormuş.
    -1 ... benimhalaumudumvar
  8. 146.
    Kim ne derse desin bir başçavuş yukarıdaki hakareti yaparsa afedersiniz asteğmen götünü mahkemeye verir o başçavuşun. bakın bakalım nerede su içiyor. Kimse orada hiyerarşiyi bozamaz. o kadar ama asteğmen saygılı olursa ve başçavuş da bir kardeş nazarıyla bakarsa aralarında sıkıntı çıkmaz.
    4 -1 ... kale3112
  9. 145.
    ' O kazığını götüne sokarım aztek' diyen başçavuş gördü bu gözler. evet.
    -3 ... obiwankenobi
  10. 144.
    eveeet çöök.
    ... everybody calls me alpha