bugün

gaf olayini asmis sozlerdir.civardan biri soylerse bunyesinde tahribata neden olabilir.
gulben ergen in maymun bulamadigi icin,klibinde zenci cocuk oynatmak zorunda oldugunu soylemesi gibi * * *
turgay seren in ali sami alkis a "yok ebenin ami ali sami" demesi.
başbakanın çiftçiye "ananıda al git burdan" demesi bunların başında gelir.ondan sonra ise emrahın"mozartı dinlemem ama türkiyeye gelse konserine gideriz"sonrada asenanın"salak olabilirim ama aptal asla"lafı ikinciliğe aday gösterilebilir(tabi lafla işlenen gaflar arasında)
"cem benle sevişirken benim çocuğum olmuyor dediği için korunmuyordu" cem karacanın mezarını açtırıp dna örneği alarak oğlu olmadığını ispat etmeye çalışan karısının gafıdır.
Entel de insandır...
Kibariye (Ebru Gündeş Show'da

Herkese iyi frekanslar diliyorum...Nil Karaibrahimgil (izleyicilere)
Benim kitleyicim türkü söylememi istiyor...Ceylan
Yani ben katil değilim ki, katil olsam seve seve gelirdim ama bu sebepten dolayı gelmek olmadı...
Hilal Cebeci (götürüldüğü karakoldan çıkarken açıklama yapıyor

Ben balonlardan çok korkarım, eskiden patlama yaşadım...Seda Üren
(bkz: güner ümit)*
Kenan Evren'in kıbrıs rum kesimi ile türk kesiminin aramızda yaşanan sınır gerginliği hakkında çıkartma sırasında görevde olan biri olarak yaptığı yorum: "biz zaten o gün fazla ilerlemişiz, aslında niyetimiz oralara kadar gitmek değildi." fazladan, bilmeden aldığımız bu topraklar için tantana yapmayalım bu kadar, verelim gitsin demeye getirdi. kulaklarım buna inanamadı, ağzım açık kaldı bir süre.
(bkz: ünlülerin gaflari)
bir yarışma programında * * kıza sorular sorulur. sorulardan biri insanlarla iletişiminiz nasıldır.
kızın yanıtı: insanlarla telekomunikasyonum çok iyidir. *
mahsun kırmızıgülün fatih terime türkiyenin en iyi vantilatör ü demesi.***
urfada oxford vardi da biz mi gitmedik. (ibrahim tatlises)
güzel ve dahideki kızların william clinton'a , bush clinton; adolf hitlere, edalf hisse; ırak' ın başkentine kerkük demeleri..
mozart türkiye'ye konsere gelsin mutlaka giderim. (küçük emrah)
savaş ay'ın "papaya suikast düzenleyen kimdi" sorusuna karşılık doğa bekleriz'in"mehmet ağar dı " cevabını vermesi sonra da bu konuşmaya gülerek "şimdi bilemeseydim doğa bekleriz mehmet ağarı bilemedi diyeceklerdi" demesi
Soylenmemesi gereken seyler soylemek. yanlış yapmak.
"biz topraklarımızda barış deil savaş istiyoruz" bulent ecevit.
güzel ve dahi'de maradona'ya bursasporlu futbolcu denmesi.
seda sayan'ın programına belediye başkanı bağlandığında olanlar.
adını hatırlamıyorum ama bayan bir ünlü de picasso sergisi ülkemize geldiğinde picasso ile tanışmak istediğini söylemişti.
bir damla petrol, bir damla kandan daha değerlidir.*
Fransızlar amma kültürlü ufacık çocukları bile Fransızca konuşuyor . (bkz: izzet yıldızhan)

Atatürk ne demiş Yurtta sulh barışta sulh . (bkz: nihat doğan)

ve bence en iyisi ;

Salak olabilirim ama aptal asla . (bkz: asena)
Esra ceyda kardeslerin, sperm bankası yerine penis bankası demeleri. *
benim ameliyattan önce özel hastahanede yer olmadığından dolayı boş yatak varmı hemen yatış verirmisiniz demek yerine,sevgili ve hoşgörülü ablaya direk ''ne zaman yatarız'' dememdir.
söz verip sözünün arkasında duran, bir insan değiliz biz.(kemal kılıçdaroğlu)
http://www.dailymotion.co...darolundan-buyuk-gaf_news
yarında kimselere vermeyin.
(bkz: mehmet ali birand)
2-2 mi?
(bkz: fb tv spikeri)
Sokakta kurban kesen insanlarla röportaj yapan NTV muhabirinin bir vatandaşımızla yaşadığı diyalog: - Burada sağlık açısından elverişsiz koşullarda beklettiğiniz bu etleri yemeyi düşünüyor musunuz? - Yok, bacım, eşe dosta dağıtacağız.
Devlet bahçelinin yaptığı tüm gaflardır. her konuşmaya başlamasında banko bir gaf vardır.