bugün

Misafir gelince odaya ya da dışarı kaçmak.
Evde yatmak.
sosyalin tersidir. hiç bilmiyorum.
yasayıp yasamadıgını merak eden var mıdır sorusunu getırı akla sonrası uzun suren depresyon hallerı.
Sosyal çevresi ile iletişimini kesmiş, içine kapanmış ve kimse ile görüşmeyen kişilere halk arasında 'asosyal kişi' denilir. Asosyalliğin tanımı her ne kadar bu şekilde yapılıyor olsa da, psikoloji biliminde asosyal kişilik bozukluğunun tanımı; kişinin sosyal çevresi ile "yeterince ve kaliteli bir etkileşim içinde bulunamaması" diye de çok öz olarak tanımlayabılırım.

ayrıca insanlardan nefret etmişde olabılırler tabı bu hepsi için söylenemez kimileride iki kelimeyi bir araya getiremez oda kendinden kaynaklı . mıymıntı tipler her seyden korkarlar , sır verilmez tiplerdir boyleleride asosyal olmayı hakedenler sanırım
Bankom facebook.
(bkz: nasır)
televizyondur.
(bkz: uludağ sözlük)
sosyal medya, browser oyunları vs.
''ben asosyalim yeeeaaa'' deyip dışarı davet edince ''yok ben evde iyiyim'' diyen gerzekler.
mühendis. özellikle elektrik-elektronik, makina, bilgisayar mühendislikleri.
- Arkadaş çevresinin olmaması.
- insalarda iletişimde yetersiz olması.
- Utanarak sokağa çıkması ve herkesin kendisine baktığını düşünerek panorayak olması.
- Sigarası ve Bilgisayarı var ise alkolü onun tek arkadaşlarıdır.
- Beğendiği her kıza platonik bir şekilde aşık olur, kıza açılamaz hali ile kızlar ile konuşamıyordur, açılsa bile reddedildiğinde duygusal çöküntüye girer ve bu evreyi zor atlatır.
- Yatıp kalkma saati belli değildir zaten yapacak bir şeyi yoktur.
- Evden dışarı sadece temel ihtiyaçlarını karşılamak için çıkar. Örnek olarak: Sigarası, Alkolü, Abur cuburları vs...
bilgisayar ve otuzbir...
odanda akşama dek oturmak.
buzdolabın kapağına yapıştırılmış alo paket hedeleri.

(bkz: ekmek almaya üşenmek)
(bkz: osbir)
yalnizliktir sonucu. cok boktandir.
asosyallik dediğimiz kendini sosyallikten soyutlama insanlardan kaçma durumu söylendiğinde akla gelen şeyler.