bugün

msn,facebook,twitter,sözlükler falan derken iyice asosyalleştirmeye başlayan medyadır.
insanı bilgisayar ekranına kitler saatlerce.
arkadaşların hadi abi bişeyler içmeye çıkalım, halı saha maçı yapalım tekliflerine kayıtsız kalınır. artık ekrana bakarak gülünüp ağlanmaya başlandıysa durum vahimleşiyor demektir.
Sahte mutluluktur,meraktır kendini tatmindir,varlığı ancak yokluğunda hissedilecek kadar da boştur.
bilgisayar muhendisi babam ben kucukken internet koca bir copluk derdi ben anlamazdim, sosyal medya sitelerinde bos vakitlerimi eglenerek vesaireyle gecirirdim ama zamanla bos bir insan olmaya basladim ve eskisine gore daha asosyaldim. Simdi cok nadir giriyorum sosyal medya sitelerine ha bide arada uludaga bakiyorum
Katıldığım tespit. Sosyal dedikleri açıkça Asosyal medya'dır.
Aptallaştıran sosyal medyadır insanları bir taraflara sürüklüyorlar her anımız birilerini eleştirmek bişeyleri sorgulamak kötülemek savunmak gülüp eğlenmek başka birşey varmı hayır yok herkesin kendine bir dur demesi gerekiyor.
bunu diyen günde 7 saat sözlükte online'dır.

yerine göre kullanmak gerekir. mesela facebook'u, twitter'ı, sözlükleri vs diğer tüm sosyal medya siteleri bilgisayardan değil, telefondan kullanılmalıdır. otobüste seyahat halindeyken, trafik sıkışmışken, tuvaletteyken kullanılmalı, okunmalı, etkileşimde bulunulmalıdır. eğer bir işinizi yaparken bu sitelerde takılıyor, evden çıkmadan sürekli pc başında bu sitelerde takılıyorsanız evet siz bir asosyalsiniz ve bunun sebebi sosyal medya değil, zamanı yönetemiyor oluşunuzdur.

ayrıca sosyal medya yapılan araştırmalara göre asosyalliştirme sırasında 4.'dür. ilk olarak iş ve öğrenciler için dersler gelmekte ardından da online pc oyunları gelmektedir. 3. olarak da tv'dir.
Eskiden daha sıkıcı bir asosyal hayatimiz vardi simdi en azindan can geldi. He sanki eskiden sosyal medya yoktu da her aksam bir dernek toplantisindaydik..
güncel Önemli Başlıklar