1. 1.
  Yalnızlık
  Istediğin gibi yaşama.
  Iki yüzlü insanlarla temas etmeme.
  4 -1 ... asimus
 2. 1.
  Başına kötü bir şey gelme ihtimalinin çok düşük olması, yeni filmler keşfedebilme imkanının olması gibi güzel yanlardır.
  2 ... dore guido orefice
 3. 2.
  çok iyi bilirim.
  Boş insanlarla muhatap olmazsınız.
  2 ... ergen olamayan ergen
 4. 3.
  parayı kafelerde , kulüplerde çarçur etmezsin .
  3 ... erdal komurcu
 5. 4.
  boş beleş muhabbetlere girmek zorunda olmamak. biriyle sikimsonik bir konu üzerinde 30dk nızı harcayacağınıza kitap okuyup kendinizi geliştirebilir ve hayatınızın 30 dksını boşa harcamamış olursunuz.
  -1 ... regina george
 6. 5.
  kitap okumaya, izlemediğin filimlere zaman ayırabilmek.
  ... gafamcoku
 7. 6.
  Düğünlere fazla para gitmez. Çünkü kimse sizi çağırmaz.
  1 -1 ... orjinaldeli
 8. 7.
  Kışın Grip olup hastalanma şansı azalıyor.
  ... faraway so close
 9. 8.
  yalnız kalmak, kendin olmak. sürekli bir içsel yolculuk yapmak. small talk'ların samimiyetsiz laçkalığından kilometrelerce ötede olmak. boş konuşmamak. dinleme sanatında ustalaşmak. yazı da uzmanlaşmak. defterleri ve kitapları dost bilmek. en yakınındaki kişiye bile alabildiğine uzak olmak. müzik zevkinin kaliteleşmesi. popüler kültürün dayatmalarından uzakta, gerçek bir anlam ve kimlik arayışında olmak. kendini bilmek. hislerin baskın gelmesi. hislerin keskinleşerek daha kesin yargılara varmanı sağlaması. insan ve hayvan okuma sanatı. sempatiden ziyade empatiklik. hiçbir şeye körü körüne bağlanmamak. asosyal olmayı bir yaşam stili haline getirip, aptal insan yığınındaki insanların pek az ve nitelikli olanlarını tespit etmek ve samimiyet kurmak. shakespeare'in benimsediği yaşam mottosunu, shakespeare'den habersizken uygulamak. sanatsal faaliyetlere yönelip insan ruhunu çeşitli yollarla aktarmaya çalışmak. duygularını belli etmemek, sembolist olmak. benzeştirme ve mecaz sanatında istemsizce ilerlemek...

  ve daha nicesi. toplumun gerçekten çok küçük bir kesimi asosyaldir. çoğu zaman yalnız kalmayı arzulayan, yalnız kalma hissiyatı güden küçücük bir kesimi.

  kaçınız asosyaldir? bilmiyorum. ama burada makara yapanların olmadığı kesindir.

  kişilik tipleri ve kişilik tipiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, (bkz: mbti) ve (bkz: enneagram) testlerini çözmenizi tavsiye ederim.
  2 ... wordsimit
 10. 9.
  Neyi ne Zaman ve nasıl yapmak istiyorsan o zaman yapıyorsun. Temiz.
  ... antidepresan98