bugün

insan kendisini rahatsız eden, aklını kurcalayan herhangi bir şey için mutsuz olabilir. o gün işler kötü gitmiştir mutsuz olursun, sınavın kötü geçmiştir mutsuz olursun, bir arkadaşınla kavga edersin mutsuz olursun, çok sevdiğin biriyle konuşmak istersin, o an yapamayacak durumdasındır, mutsuz olursun.. ama ben bu başlığa bakınca, okuyunca, herhangi bir sebepten mutlu olmamayı değil, yaşamaktan mutlu olmamayı anlıyorum daha çok. hayatta şu an için bir gelişme olarak adlandırabileceğin hiçbir şey yoktur. yeni bir güne uyanınca yeni umutları düşündüğün, güzel şeyleri hayal ettiğin halde bunların olamayacağını da kabullenmişsindir. artık yalnızca zaman öldürmek için yaşıyorsundur ve bu yüzden de artık küçük şeyler bile seni rahatsız etmeye başlar. en olmadık şeylere sinirlenmeye başlarsın. gün artık hep aynı geçmeye başlar. ciddi anlamda istediğin hiçbir şeyin olmaz. kendini ifade edemezsin karşı tarafa. yanlış bir yerde doğru zamanda ya da doğru bir yerde yanlış bir zamanda bulunmuşsundur. Ve kabullenmeye başlarsın zamanla. ama içinde hep ''Belki bir gün?'' diyen bir ses bulunur, hiçbir zaman eksilmez. kendinin lanetli olduğunu düşünmeye başlarsın. madem bu kadar mutsuz bir hayatım olacaktı, neden yaşıyorum öyleyse? diye düşünmeye başlarsın. her şeyden sıkılırsın. ölmek istersin ama yapamazsın. hayata ve herkese küsmeye tekrar başlarsın. herkese sinir olursun. Ve sanırım böyle bir şey, mutlu olmamak.
Insanoglu olarak doyumsuz oldugumuz icin boyle. Derslerim guzel olsun baska sey istemiyorum deriz. Dersler guzel olur bu sefer de para olsun baska bir sey istemiyorum deriz. Bu sefer para olur huzur istiyorum baska bir sey istemiyorum deriz. Huzur olur guzellik isterim baska bi sey istemem deriz.. Liste uzar da gider biz baska seyler istememekle yetiniriz ya da belki de tum dunya avcumuzun icinde olsun isteriz.
Onu biliyoruz da, nasıl mutlu olunur onu bilmiyoruz işte.
Bir iyilik yapmak istiyorsan ahbap, bunun cevabını ver bize.
Para para para.
yanlış bir laf. yıllardır aralıksız mutluyum.
Biri mutluluk dedi herhalde. Mutluluğun nerede arandığına bağlı.
Of ulan of mutsuzum be sözlük gerçekten şu an boş odada boş duvara bakıp saatlerce ağlayacak kadar mutsuz ve üzgünüm.
güncel Önemli Başlıklar