bugün

Bilinen bir gerçektir. Yüce Allah,

- aslında onlar bile bile inkar ederler. Der.
Ölümden korkmaları bile bunu açıklar. Aşı olmaya giderken acımayacakki diye kendini avutan bir çocuk misali Allah yokki hiç olucaz, hesap yok, ahiret hayatı yok demeleride bu yüzdendir. Hiçbir zaman tam emin olamadıklarından korkarlar ama belli etmemeye çalışırlar. Neyse herkes yaşasın kafasına seçimine göre hiç olursak herkesi aynı akibet bekliyor inananlara yine birşey olmaz ama ya ahiret varsa?

Edit: Her canlı fıtrat üzere doğar yani hiçkimse ateist doğmaz, sonradan olur. Bu yüzden yaratılan her insanda kiminde az kiminde çok Allah inancı vardır.
ölümden aptallar korkmaz. bir yaradanın olması bu korkuyu azaltmaz.

- bir tespit.
tipik bir salak ergen söylemi; he canım, aslında inanıyoruz da, havamız olsun diye "inkar" ediyoruz!... biri de sallamış; hiçkimse ateist doğmaz diye!... dangalaklık anayasal bir suç olmayınca, böyle zırvalıyorlar işte!... evrimi yarım kalmış primatım benim, dinsel inancı kalıtımsal sanıyor!... madem dinsel inanç doğuştan gelen bir özellik; o zaman dinsel inancını değiştirenleri bir açıkla bakalım. : )))
O halde her ateist cennete gidecek.
yaratıcıdan korkmayı tercih ettiğiniz için ateistleri anlayamazsınız.
aranızda bulun an fark bu. he bazıları için de beyin.
Düşen uçakta ateist olunmaz iddiası bunu kuvvetlendirir.
ateizm uçak düşene kadardır.
--spoiler--
ateizm uçak düşene kadardır.
--spoiler--

bugüne kadar kamuoyu araştırması yaptığınız "düşen" uçakları da açıklasanız da, hakkınızda şerefsiz, yalancı, ensest çocukları olduğunuz yönünde bir izlenime kapılmasak!...
baştan sona yanlış, baştan aşağı ölüme ramak kala herkesin allah'a inandığını savunan şahıs cümlesidir.

hayatım boyunca ne kazandıysam, ne kaybettiysem hep kendimden bildim. iyi olursa allah'tan, kötü olursa kuldan düşüncesiyle yaşayan insanlardan da hiç haz etmedim. kimsenin inandığı değerlere saygısızlık etmek gibi bi gayem olmadı, ki beni tanıyan insanlar da bunu çok net bilirler. annemle babam 4 ay arayla vefat etti, down sendromlu bi kardeşimle o günden beridir beraber yaşarız. yaşadığım sıkıntıların, sürdüğüm sefaların haddi hesabı yoktur. okulumu bırakmak zorunda kaldım ve lise mezunu olarak hayatımı sürdürdüm. köpek gibi çalıştım, abim annesinin ve babasının yokluğunu hissetmesin diye izmir bayraklı adliyesinde 8 ay bok temizledim(yine olsa yine yaparım). sonra bi gün baktım ki bu işler öyle namuslu, haklı kazançlı veya ben dürüstüm demekle olmuyor. öyle olursa bok temizlemeye hayatının sonuna kadar devam edersin.

sonra bi gün kumarla tanıştım. ilk başlarda yazıcı olarak girdiğim tombala işine ortak olarak devam ettim. 2014 yılında bok temizleyen raki var dediler geldik, 2018 yılında altında bmw ile gezer oldu. bmw ile kaza yapacakken kelime i şehadet getirmeyecek olan ben, izmir bayraklı adliseyinde bok temizlerken de 'allahım ne zaman bitecek bu günler' demeyen raki var dediler geldik'ti.

söylemeye çalıştığım şey tam olarak şu; baba parası yerken tanrı babadır, iş hayatına atılınca tanrı sensindir.
hepimizin din kardeşi olmasından dolayıdır.
bizim ortaokulda mr parrish diye abdli bir fen bilgisi hocası vardı.
arada sözlü yapardı. soruyu bilemeyip saçma sapan cevaplar verenlere de "atma recep din kardeşiyiz." derdi.
ateist bir bilim insanı olan mr parrish çok güzel çözmüştü sorgulamayan müslüman kafa yapısını. hepimiz din kardeşiyiz. bitti.
yanlış bir düşüncedir. valla uçak da düşse ,ölüm de gelse ateistim, inanmıyorum ,ne ölümden korkuyorum ne de düşecek uçaktan. ölümden bir korkum olacaksa da sonrası için değil, sevdiklerimi görememe ihtimalimdir. asıl korku sizin karşılık bekleyerek inandığınız tanrının cezalandırma sistemidir.
görsel
imkansızın önde gidenidir. Tam tersine sorguladıkça uzaklaşır..

Çünkü ateistlik ten bir önceki durak deistliktir... Deistlikten yola çıkılır...