bugün

14 milyar yıl öncesine gidersek, her şey tek bir şeyken ve her şey birbirine öylesine yakın öylesine yakın ve parelel olarak da, sonsuz yakınlaşmaya başka bir deyimle yok olmaya direnen güç, yani potansiyel enerji öylesine fazla öylesine fazlaydı ki, tam da yok olmanın sınırında o muhteşem patlama oluverdi. ilk hareket ve enerji transferi ile zaman doğdu ve bugünlere geldik. şimdi soruyorum; ateistlerin yaratıcısı tek olan ve ondan başka olmayan değil midir? değil ise neden değildir. acaba bu vardan yok olamayan yada yoktan var olamayan onların allahı mıdır? değil ise neden değildir? fakat benim değildir, çünkü benim düşüncelerim içinde bulunduğumuz evren gibi sınırlı değildir. düşüncelerimle sürekli var ederim ve kavrayamasam da sonsuzluğa inanırım ben. oysa ateist için bir yaratıcı yoktur ve kendisi evrenin sadece bir parçasıdır. evrenimiz ölse de ölmese de kendisi ölünce bir daha olmayacaktır. yani bilinci yok olacaktır. oysaki bilinç ne madde, ne anti madde ne de enerjidir. o bu evrene ait değildir. burdan öteye gitmek için ise daha fazla düşünceye, dolayısıyla da daha fazla var etmeye ihtiyacımız vardır. burada dikkat edilmesi gereken; aslında ateistler de tıpkı allah yarattı oldu bitti diyerek suçladıkları inananlar gibi davranıp, öldük yok olacağız başka bir şey yok demektedirler. ya varsa?
ya varsa sorusunu agnostikler sorar.
Allah onları da yarattığı için doğru olan önerme. Siz evrilin kalanınızı da ben yaratayım demedi ki.
güncel Önemli Başlıklar