bugün

(bkz: kerem ile aslı)
Cem ve Yeliz karakterlerinin daha komik olduğu dizi.
yeni yeni aşık olanları gaza getiren karakterler...
mitolojik birer kahraman gibi.
hakkında bir takım tekerlemeler bile türetilmiştir.
"aslıyı sevdi kerem,
aslı vermedi bi kerem,
ben böyle aşkın ızdırabını ..kerem..."
şeklinde acı ve hüzün içeren tanımlamalar bulunmaktadır.
ama yalnız değillerdi bu alemde... niceleri geldi geçti onlardan sonra.
ferhat ile şirin'in daha bir modern halleri. ferhat dağ deliyordu ama kerem'in ne çeşit bir psikopatlık yaptığı merak konusu. bide bunların ataları var leyla ile mecnun. mecnun çöl aşmış , ferhat dağ delmiş ama kerem hiç bir bok yapmamıştır ve buda insanı delirtmektedir.
(bkz: aslı ile fotokopisi)
(bkz: aslı gibidir)
bir zamanlar show da da yayınlanan şebnem dönmez'in aslı bir çocuğun da *kerem olduğu dizi.
sonunda ilahi aşka ulaşmış aşıklar.
kerem'i ozan güven'in canlandırdığı seyirlik bir dizi.*.
cem karakterinin, her söylemiyle, hafızalarda yer ettiği bir dizidir. (bkz: fantastisch)
eğlenceli ve hoş bir diziydi. tabi ki göbeğini kaşıyan adam sevmedi ve yayından kaldırıldı.
==spoiler==

+ ne konuşuyorsunuz bakalım ?
- hiiiç.. öyle işte..
+ aa..
- senin benim hayalimdeki kız olduğundan bahsediyorduk.
+ gerçekten mi ? sen de benim hayalimdeki erkeksin.
- dur bi dakka , nerden anladın ?
+ çünkü benim hayalimdeki erkek , beni görür görmez bana ^işte hayalimdeki kız bu^ diyen erkektir.

==spoiler==
bu aralar türkmax'ta tekrar yayınlanan ve özellikle cem karakteri için izlenebilecek dizi.

(bkz: ilker ayrık)
Bir kelam:

(bkz: #3088044)

ve bir eklenti:

(bkz: #3479889)
Sendikaci muzaffer karakteriyle gonlumde taht kurmus, bu gunlerde turkmax ta yayini devam eden, doneminin en iyi turk sitcom'u.*
genel olarak 'leyla ile mecnun'un gölgesinde kalmış çifttir. ferhat'ın * bile bir ayrı karizması var. dağları deliyor, bir atraksiyon falan.
yeni nesilde, aynı ortamda bir aslı ve bir kerem varsa yapılan tuhaf ve anlamsız espriler nedeniyle, ikilinin direkt olarak birbirlerinden uzak durma davranışı içine girmelerine neden olan efsanedir.
" aslıyla kerem adları dillere destan askları aslıyla kereeeem aslıyla kereem" seklinde cok yaratıcı bir jenerige sahip turk dizisi idi. guzeldi, sevdik ailecek.
aslıyı sevdi kerem
aslı vermedi bi kerem
ben böyle aşkı s.kerem.
baş rollerinde ozan güven ve şebnem dönmez'in oynadığı, geçtiğimiz senelerde yayınlanan sitcomdur.

ailelerinden habersiz evlenmiş, birbirini çok seven iki gencin yakın çevresiyle diyaloglarını konu alan dizi yer yer oldukça güldürmüştür.
Geleneksel olduğu kadar fazlasiyla fantastik bir aşk hikayesi .