bugün

tercih eden öğrencide pişmanlık yaratan bölümlerdir...

fransız ve alman dili edebiyatı, su ürünleri vs.
(bkz: tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik)
Kendi bölümüm olmasına rağmen (bkz: international relations) bölümün gereksizce kasıntı olması dışında bir sorun yok aslında ama dediğim gibi kasıntı işte.
(bkz: sanat tarihi)
(bkz: su ürünleri)
(bkz: ziraat mühendisliği)

Çok fazla işsiz olması bakımından.
(bkz: iletişim fakültesi bölümleri)

ama tercih ettim bile.
(bkz: su ürünleri)
bilgisayar mühendisliği şaka şaka gidin seçin bunu.
bilgisayar öğretmenliği hariç, ilgili fakültenin her bölümü. (bkz: teknik eğitim fakültesi)
ilginiz yoksa sırf puan tutuyor diye gidip arkeoloji falan seçmeyin. sonra o kadar okuduk taş toprak kazı yapıyoruz anasını satım diye isyanlar başlar.
olmayan bölümdür. işinde uzman olan herkese her zaman ihtiyaç vardır.
fizik, kimya, biyoloji.
(bkz: seracılık)
işin ucunda kpss varsa tercih etmeyin.

(bkz: beden eğitimi öğretmenliği)
çevre mühendisliği, işletme(sikini sallasan işletme mezunu var kıymeti yok), uluslar arası ilişkiler(mezun olanların ancak yüzde 10 belki aç kalmıyor ya da doğru düzgün bir işe giriyor)
maden, jeofizik, jeoloji, kimya gibi birçok tutulmayan, ülke şartlarında iş zorluğu çıkartan fakülte.
Kimya, fizik, uzay mühendisliği.
(bkz: turizm işletmeciliği)
fizik kimya biyoloji astronomi matematik işsiz kalırsın buraları bitirip de kendi alanında iş bulan adam görmedim son yıllarda.
kesinlikle öğretmenlik ve su ürünleri.
açıkta kalan öğretmen o kadar çok ki, birini daha yüreğimiz kaldırmaz.
iktisat
işletme.
tm'ci arkadaşlar eksileri kabul ediyorum.
(bkz: tıp) valla bakın hem okuması zor, işkence çekersiniz. hem herkes tıp yazarsa işsiz kalırız valla topluca benden söylemesi.
kanatlı hayvan yetiştiriciliği. bundan ötesi yok aga.
(bkz: arkeoloji)çok zevkli bir bölüm lakin 60 yaşında atanma ihtimaliniz var.
tarih bölümü. hocalarınızın egolarına katlanamayabilirsiniz.ayrıca tarih okumak zor iştir.ideolojilerinizi, düşüncelerinizi bir kenara atmalısınız.subjektif yaklaşımlardan kaçınmalısınız zira savunduğunuz şey sizi rezil de edebilir vezir de. iş bulma konusuna gelince hiç umut yok zaten