bugün

hiçbir terslik, aksilik, haksızlık, saygısızlık karşısında öfkelenmeyen, her daim güleryüzlü ve soğukkanlı, buluttan nem kapan, her daim sinir krizi geçirmeye, öfke patlaması yaşamaya hazır tanıdıklarının hayret ve kızgınlıkla karşıladığı, insana benzemeyen aşmış insan.
(bkz: robot)
psikoloji hocasıdır.
sinirleri çelik gibi olan insandır. sürekli ağlayıp sinir bozucu olan versiyonu da vardır ki, kim olduğunu anladın sen onu koçero. yurt dışında yaşar. soyadıyla hep ters düşer. kasetleri var. kapish?
(bkz: bu benim ulan)
hasan şaşa göre ergün penbe nin ta kendisidir.
böyle sakin sakin konuşan, ağzından girip burnundan çıktığınız halde 'her hayrın başı...' diye hiç bozmadan devam eden cemaat abileri/ablaları vardır. işte onlar.*
bunun bir de ''asla kıskanmayan sinir bozucu insan'' tipi vardır.
örnekleri arasında roman kahramanı bazarov da sayılabilecek bir insan tipi.
dönem dönem olabildiğim tip. umursamaz görüneceksin, siniri bozan olaya hiç değinmeyeceksin, konuyu açan olursa "olur böyle şeyler, takmamak lazım" gibi şeyler söyleyip tam o sırada "aa bak şu reklamdaki kız var ya" gibi gayet alakasız bir konuya gireceksin ki, senin sinirden, sıkıntıdan hüngür hüngür ağlamanı bekleyen dost görünenler sinirden çatlasın onlara o mutluluğu yaşatmayasın.
evet bazen bu tip sinir bozucu insan olmak iyidir.
pasif agresif olabilir.
böyle tepki vermeyen lanet insan türüdür ya bana biraz bağır böyle bi tartışalim yani ay bu aklıma gelince biraz sinirlendim.
güncel Önemli Başlıklar