bugün

aidiyet kavramının ne kadar yalan olduğunu hatırlatan, hiçbir zaman hiçkimsenin hak ettiği kişiyle birlikte olamayacağını kanıtlayan vahim durumdur.
(bkz: leyla ile mecnun)
sonunda üzülmeyi gerektirir.
kaderi ve neden yaratıldığını tekrar tekrar sorgulatan durum, bu yüzden delirmek acıyı biraz olsun hafifleten bir şeydir.
''sahip olduğun her şey, bir gün kaybedeceğin şeylerden sadece bir tanesidir'' chuck palahniuk abimizin dediği cümle ile kafa kafaya giden başlıktır. ikisi de hüsran ikisi de kaybetmek, ikisi de geçici.
bana kalırsa aşkların en güzeli. en masum olanı.

"...
tahir olmak da ayıp değil zühre olmak da
hatta sevda yüzünden ölmek de ayıp değil
bütün iş, bütün iş tahir ile zühre olabilmekte
yani yürekte, yürekte
seversin dünyayı doludizgin
ama o bunun farkında değildir
ayrılmak istemezsin ondan
ama o senden ayrılacak
yani sen elmayı seviyorsun diye
elmanın seni sevmesi şart mı,
değil..."
zeki olamamaktan kaynaklanır. azcık mantıklı olsanız asla sahip olamayacağınız birini sevmezsiniz.
"Senin onu sevmen onunda seni seveceği anlamına gelmez" mantığını bir türlü kabullenememektir.
kisinin her turlu sifati hak ettiginin kanitidir. yuzsuzluk adina ask dersin ama neyin aski ? Aptallik bildigin, her gece onu dusunursun, hayal edersin. Sabah kalkar her zaman ki yaptigin seyleri yaparsin. O kisi seni dusunmez bile. aptal hissedersin kendini. Aci cekersin hepsi bosuna. kisacasi aptal olan kisidir.
Not: benim o aptal.
beklemenin acıyı arttıracağı durumdur.
'seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli' tarzı bir sevgiye dönüştürülürse olabilir.
biraz cintonik, çokca platonik olan durum.
'sahip' olmanın gerçek sevgiye artı ya da eksi bir etkisi olmaz, sevginin aidiyet ya da mülkiyetle ilgisi yoktur. ki zaten sahip olduklarımızı sevmek öğretilmiş bir duygudur.
önyargılardan uzaklasmak tavsiye edilmelidir.
elinde olmayan durum kurbanıdır. Ona lanet okumak, hayattan bıkmışlık kalır.
Aslında sanıldığı kadar saçma değil. Zaten genellikle sahip olamayacağımız kişileri sevmez miyiz. Birine sahip olduktan sonra onu sevme ihtimaliniz düşüktür.
Kötü bir duygudur.
En zor duygudur.

(bkz: gel sen ne çektiğimi bir de bana sor)
zaman kaybı ve insanın kendine işkence etmesi anlamına gelendir. mutsuz olmak isteyenler deneyebilir. ama tavsiye edilmez.
hayatı zindan eder. hemen bu durumdan vazgeçmek gerekir.
(bkz: seni sevmek bir nevi intahardı)
Zordur. Ayrıca öyle bence vazgecmeli deyince de geçilmez. Hele böyle kıskandığın zaman falan kim olduğunu hatırlarsın ya o fena. Of ki ne of.
Vazgeçmek istendiğinde "vazgeçtim" dersiniz. ama uygulayamazsınız.
Yaşadığımı sandığım fakat kısa sürede öyle olmadığını öğrendiğim şeydir. Oh be. Kaldıramazdım herhalde öyle bir durumu.
sevdikten sonra sahip olamayacağını anlamak kadar kötü değildir. unutmaya çalışırsın ama unutamazsın. sürekli "neden?" diye sorarsın kendine. ve her gün onu görmek zorunda kalırsın ya, işte o acı verir. sen ona bakıp kaderini kabullenirken o evleneceği insanla güzel hayaller kurar. neyse, alıştım artık...