1. ?.
  dtp'li başkan tehdit savurdu: "onlara terörist deyin de göreyim!"

  batman'da yapılan dtp il olağan kongresi'nde konuşan il başkanı altun, pkk'yı asla terörist örgüt ilan etmeyeceklerini söyledi.

  batman belediyesi esentepe sosyal tesislerinde yapılan kongrede konuşan demokratik toplum partisi batman ilbaşkanı salih altun, açıklamalarda bulundu. altun, "biz pkk'y terörist ilan etmeyeceğimizi, terörist demeyeceğimizi söylüyoruz. bu sözleri birileri çıkıpta bu kongre salonlarında yiğitlik yapmak kolaydır diyebilirler. biz pkk terörist örgüt olmadığını terörle mücadele şubesinde bile söylüyoruz" dedi.

  dtp il başkanı salih altun, gururla, şerefle 8 aydır dtp bayrağını taşıdıktan sonra bugün özcan erdem arkadaşına teslim edeceğini belirterek, "başbakan recep tayip erdoğan diyarbakır, batman ve tunceli gibi illerin belediyelerini alacaklarını her fırsatta dile getiriyor.

  biz özgürlük mücadelesinin kalesini ve edip solmaz'ların mirasını yedirtmeyiz. amedi almak seni haddin değildir" dedi.

  il başkanı altun, "ulusal ve yerel basın önünde ak parti batman milletvekili emin ekmen, ahmet inal ve batman ak parti il başkanı ömre el için "varsa yüreğiniz, varsa gücünüz, batman'da pkk terörist bir örgüttür deyin, göreyim sizi" diyerek tehdit etti. bu halkın söylemlerinize nasıl cevap vereceğini göreceksiniz" diye konuşmasına devam eden altun, "kimse bizim üzerimizden ucuz politikalar yapmasın.

  eğer yapmaya çalışırsanız bu halkın öncüleri olarak bizler bu halkın
  desteği ile o politikayıyaptırtmayız. eğer kürt sorununu çözmekte gerçekten kararlıysanız demokrasi ve barış projesinde ısrarlıysak, biz dtp olarak fedakarlık yapmaya hazırız. ama özgürlükleri bastırmaya çalışırsanız, ölümün
  dışında hiçbir şey vaat etmeyecekseniz, zulme karşı direnmek bizimde
  namus borcumuzdur.

  dtp batman il başkanı salih altun," dengir mehmet fırat haddini aşarak dtp'lilere çağrıda bulunuyor. diyor ki ya dağa çıkın ya da legalleşin diyor. bu sözü söylemek onun haddi değildir" dedi.

  batman da yapılan olağan kongresinde pkk ve terörist başı abdullah öcalan lehine sık sık sloganlar atıldı. esentepe sosyal tesislerinde yapılan kongreye dtp genel başkan yardımcısı selma irmak, dtp batman milletvekili av. bengi yıldız, batman belediye başkanı hüseyin kalkan ilçe belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.iha bartin,26.01.2008 17:45:00
  4 -3 ... onrorkn
 2. ?.
  (bkz: kardeşlerimize terörist diyemeyiz)
  (bkz: sebahat tuncel)
  3 -1 ... cirkinordekyavrusu
 3. 1.
  batman'dan yazan arkadaşları köşeye sıkıştıran çağrı.

  batmanlı arkadaşlar size güveniyoruz. siz pkk terörist bir örgüttür deyin, biz sizi koruruz!
  5 -2 ... kara hilal
 4. 2.
  (bkz: bizde g te g t derler)
  12 ... tayk
 5. 3.
  merak etmeyin biz yeterince şey söylüyoruz diye cevap verilecek söz, "sadece terör örgütü demeklede kalmıyoruz literaturdeki tüm küfürleri ediyoruz" diye eklenecek soz.
  5 -2 ... ekinoksah
 6. 4.
  lütfen deyin yoksa faşist abiler geceleri uyuyamazlar. pkk nin legal alandaki temsilcilerinin pkk yi terörize etmesini beklemek aptallıktır zaten.
  4 -6 ... cinayetsaati
 7. 5.
  evet, bir bakalım:
  gencecik çocukları dershane çıkı$ında öldüren,
  insanların cahilliklerinden faydalanıp üç be$ kuru$ para verip, karınlarını doyurup, dağa çıkaran,
  türkiye cumhuriyeti' nin nimetlerinden faydalanıp türkiye cumhuriyeti' ni bölme umudu bulunan,
  vatanını seven gencecik askerleri, polisleri hatta sivil hakkı öldüren,
  nüfus cüzdanında bile bulunan "türklük" ifadesini bir türlü kabul edemeyen..

  böyle bir örgüt terör örgütü müdür "sayın" dtp'li?

  sıkıyorsa "değildir" de.
  15 -3 ... anelia
 8. 6.
  ajitasyon amaçlı söylendiği çok bariz olan sözdür.
  esasında tartışılması gereken bu açık-seçik yapılan başarısız siyasetin halktan gelen yersiz tepkilerle başarıya ulaşıyor olduğudur.
  özellikle bu dönemlerde tahriklere prim vermemek gerekir.
  ... kristin
 9. 7.
  dtp yi meclisten sepetlemek için geçerli bir sebep.
  3 ... balaban
 10. 8.
  takim elbise kravat arkasina saklanmis, millet vekiliyim ya da siyasi gorusum diye kicini yirtan asil pkk lilarin nasil olup da boyle seylere curet ettiginin gostergesidir.

  sahsen ben olsam ben de pkk ya terorist demem aslinda, hafif kaliyor. onlari tanimlandirmak istedigimde kafamdan gecen en berbat kelimeler bile "n olur bizi pkk ya yakistirma" diye soyleniyorlar. zira, ne idugu belirsiz hayvanlar toplulugundan farki yoktur.

  kendileri anlatiyorlar, "ne yemek yiyoruz, ne bir hayatimiz var; ne bir sey giyiyoruz, yemek bulamaigimiz icin otlari yiyoruz" diye. daglarda kim otlanir ki, bildigin hayvan.
  4 ... faidelibilgi