bugün

1- insanların dini inancı. inanmama özgürlüğü var. Ama bu seni inanan insanların dini ile alay etme özgürlüğü vermez.

2- kadınlar. Kadınlarla dalga geçenler, kendilerinin bir anneden meydana geldiğini düşünsün.

3- millet duygusu. Hiçbir milletle alay edilmez. Ancak yaptıkları bir şey varsa eleştiri getir.
Bence burun. Burnu kötü olan insanlar bu konuda çok hasastırlar . Bir insanın kısa olmasıyla şişman olmasıyla dalga geçilebilir. Ama burun olmaz.
*fiziksel görünüm/rahatsızlık
*maddi durum/çalıştığı mevkî
*aile, akrabalar
*dinî görüş.
Dış görünüş, dini inanç, maddi durum.
fiziksel görüntü,hastalık ve kesinlikle maddi durum.
canlılar.

inancı olan herkes bilir ki kimse ayıpladığını yaşamadan ölmüyor.

dikkat edin inancı olan dedim..
görsel

komik olan herşeyle dalga geçilir. üzgünüm duyarlılar.
Bir insanın inandığı/inanmadığı.
insanın kendisi ile alakalı olmayan bütün diğer şeylerdir.
ailesinin mesleği.

övülecek şey de değildir dalga geçilecek şey de.
Nimet ile dalga geçilmez biz büyüklerimizden böyle gördük.
Ne olursa olsun dalga geçilmez hiçbir şey ile.
Asla ve asla tokmak burunlu insanlarla dalga geçme ben geçtim sicti ağzıma sen geçme. Ha bide kabiz insanla dalga geçme vallah ağzın gotune döner benden söylemesi.
kızların kiloları.
Bence insandır. Hastalik, kusur, sakarlıklar, hatalar hatta dalga geçme eylemi bile insanla alakalı şeyler değil midir?
ilk okulda tayfaca takıldığımız arkadaşlarımdan birisinin babası okuduğumuz okulda hademelik yapardı. hiç bir zaman dalga geçmezdik. babası yanımıza geldiğinde mesleklerden dahi söz etmezdik. şimdi müzik öğretmenliği yaptığım okulda öğrenciler birbirilerinin babalarını görmeden daha üstlerinde ki elbiseye bakarak dalga geçiyor. ne zamana kaldık bee...
Ne yani ben şimdi esmerken saçını sarıya boyatana üstelikte siyah dibi gelmiş dişilerimize bakıp huuahahahaaaa diye gülemeyecek miyim.
Din ve nikah. Bunların şakası olmaz.
insanların kusurlarıyla, dış görünümleriyle asla dalga geçilmemelidir. Mesela bizim komedi filmlerine bakıyoruz hep insanların bu özellikleriyle dalga geçiliyor. Komik sanıyorlar bi de kendilerini vay halimize vay. Hadi onu izleyen bi insanımız da aynı kusur varsa ne hisseder hiç düşündün mü hıyar? Sana kardeşine anana bacına yapılsa ayni şey ne hissederdin ha? Neyse işte ne hale geldim ya. Şu devirde komedi beni güldürmüyo. Ağlatıyo bile.
Duygular, fiziksel ya da zihinsel engeller, bağımlılıklar, zaaflar.
Kimin hangi konuda kırılacağını üzüleceğini bilemezsiniz dolayısıyla hiçbir şey ile dalga geçmeyin. Yapmayın öyle şerefsizlikler. Mizah abi yeaa troll falan yaneee ayağına yeterince çirkinleştiniz zaten.
Tabii ki fiziksel ozellikler cok cok onemli.
Ozellikle insanin elinde olmayan seylerle dalga gecmek kadar serefsizce ve vicdansizca bir sey yoktur. Boyu,agzi,gozu,kulagi onu kotu yapmaz ama dalga gecmek sizi bok gibi biri yapar.

Bok gibi.
Sunu asla unutmayin, bir insanin asla hicbir seyiyle patavatsizca ve umarsizca, gulerek asagilayarak kucumseyerek dalga gecmeyin. Fiziksel ozelliginden tutun yedigi yemek veya baska bir seye kadar.
(bkz: inanç); dini olması şart değil, başkalarına saygısızlık etmeyen ve rahatsızlık vermeyen her türde inanç saygıyı hak eder.
Tiptir bence. Yaradan öyle yaratmis ne yapalim. Biz cok mu mükkemmeliz sanki.Kusursuz insan yoktur neticesinde.