1. 1.
    Bu bilince erişebilmiş kimseyi üzemezler. işin kötü yanı insani duygularına yenilerek bu bilinci, beklentiyi sıfırlamayı zaman zaman yitirebilmektir. Yine de gerçek tokat gibi suratınıza çarptığında rotanızı buluyorsunuz.

Sen busun . Her öteki duruma umut ettiğinde eline hayal kırıklığından başka bir şey geçmedi. Bu sefer de farklı olmayacak. Kendini asla kimsenin en sevdiği ya da çok sevdiği olmayacak olarak kodla. ilişkilere duygusal yönünü asla ama asla katma. Ancak karşı tarafın sana gerçekten değer verdiğini gözlemlediğinde yelkenlerini suya indir. Böylece hiçbir şekilde hayal kırıklığına uğramazsın.

Yeni ilişkilere de açılma demiyorum. Her daim buna açık ol ancak kendini ve karşındakini bilerek yap bunu. Sonra üzülen yine ve yine ve yine sen olursun.

Edit: Metnin hiçbir yerinde aşktan söz edilmiyorken konuyu aşka çeken sıradan tiplerin anlayamayacağı varoluşsal bunalımlarınızdan söz ederseniz böyle olur işte. insan ilişkileri diyorum. Evrendeki yerim diyorum. Kime diyorum? Nato mermer nato kafa.
    1 -1 ... icimi dokmeye geldim
  2. 2.
    acı gerçekler. çöp bir insan atığı olduğumun farkında olacak kadar zekiyim.
    1 -1 ... hastavilla
  3. 3.
    Tükenmişliğe ve umutsuzluğa kapılmış olan insanların düşündüğü şey. Burada bir yerde veya buradan dışarıda, sizi önemseyen insanlar var.
    Hiç olmazsa ben varım.
    2 -1 ... testamentumeternum
  4. 4.
    "değer verilmeyi" karşı cinsin ilgisinden ibaret gören çocukların hezeyanıdır.

böyle düşünen aptallar genelde kendisinden 3-4 gömlek yukarıdaki insanlara imkansız aşklar besler.

karşılık göremeyince ya da o dönem için libidosu tavan yapıp "yoklukta" gider mantığıyla kendisine yaklaşan imkansız aşkı birkaç gün sonra tekmeyi basınca böyle triplere girer.

insan önce kendini tanımalı, kendi değerinin farkına varmalıdır.

değerini bilen insan başkalarının verdiği nota ehemmiyet vermez.
    4 -2 ... lucius vorenuss
  5. 5.
    Kim kime değer veriyor ki artık?insanlar sadece kendilerini düşünen bencil yaratıklar haline geldi.artık değer görmek için değerden başka şeyler vermek gerekiyor malesef.
    2 ... kalkyerineyatyavrum
  6. 6.
    mesela hiç, birinin hayatında; o vazgeçmeyeceği, kaybetmekten korktuğu, hayatından her şeyden önce sen diyebileceği, nefes alıp verişlerine bile şiir yazacağı o insan oldun mu? bu soruların cevabını verebiliyorsan eğer; bir yerlerde, bir zamanlar birinin değer verdiği kişi olmuşsundur.

ama ben bu sorulara verecek cevabı olmayan insanlardanım ve asla ama asla değer verilmeyecek o insanım. hep de öyle kalacağım kanımca.

edit: ‘değer verilmeyecek olmak’ biri tarafından değer görülmeyi bekleyip görememektir. burada bir insana bağlarsan değeri göremezsin gibi entryler var ama;
    hiçbir insan nesnesi olmadan yaşayamaz. yaradılış gereği herkes ilgiye muhtaçtır.
    5 -1 ... delibal