1. 1.
  Bilinen bir gerçektir. Yüce Allah,

  - aslında onlar bile bile inkar ederler. Der.
  3 -8 ... aydinoglu ventage
 2. 2.
  Ölümden korkmaları bile bunu açıklar. Aşı olmaya giderken acımayacakki diye kendini avutan bir çocuk misali Allah yokki hiç olucaz, hesap yok, ahiret hayatı yok demeleride bu yüzdendir. Hiçbir zaman tam emin olamadıklarından korkarlar ama belli etmemeye çalışırlar. Neyse herkes yaşasın kafasına seçimine göre hiç olursak herkesi aynı akibet bekliyor inananlara yine birşey olmaz ama ya ahiret varsa?

  Edit: Her canlı fıtrat üzere doğar yani hiçkimse ateist doğmaz, sonradan olur. Bu yüzden yaratılan her insanda kiminde az kiminde çok Allah inancı vardır.
  5 -8 ... uzunkartal
 3. 3.
  ölümden aptallar korkmaz. bir yaradanın olması bu korkuyu azaltmaz.

  - bir tespit.
  9 -2 ... kutsal cezmi
 4. 4.
  tipik bir salak ergen söylemi; he canım, aslında inanıyoruz da, havamız olsun diye "inkar" ediyoruz!... biri de sallamış; hiçkimse ateist doğmaz diye!... dangalaklık anayasal bir suç olmayınca, böyle zırvalıyorlar işte!... evrimi yarım kalmış primatım benim, dinsel inancı kalıtımsal sanıyor!... madem dinsel inanç doğuştan gelen bir özellik; o zaman dinsel inancını değiştirenleri bir açıkla bakalım. : )))
  5 -3 ... matasyonlu
 5. 5.
  O halde her ateist cennete gidecek.
  2 ... cukunu avuclayan barbaros ii
 6. 6.
  Ölümle yaşam mücadele halindedir. En sonunda ölecek olmak tedbiri elden bırakmayı gerektirmez. Bu tedbire korkaklık da denmez. Ölümden korkarak kaygı tanısı konulan insanı zor bulursunuz. Yani ölüm hemen hemen hiç kimse için tasa edilecek şey değildir.

  Çocuk muhtaç doğar, annesini çok sever ve güvenir. Zamanla bu muhtaçlık azalmaya başladıkça güveni başka şeylere yönlendirir. Doğru olan özgüvenli birey olmasıdır. Yani şuurlu ne yaptığını bilen onay beklemeyen bir birey. Din sonradan öğretilen ve doğrularıyla ve yanlışlarıyla bu özgüveni sağlamaya çalışan bir kurumdur. Ona inanmak veya güvenmek o dinin ilahi olduğu anlamına gelmez. ilahi olduğu için inandığınız anlamına da gelmez. Çünkü ögretilmiştir herhangi bir şaitlik yoktur varsayımdır.
  1 ... nothingmust
 7. 7.
  yaratıcıdan korkmayı tercih ettiğiniz için ateistleri anlayamazsınız.
  aranızda bulun an fark bu. he bazıları için de beyin.
  1 ... yastiklagezen
 8. 8.
  ateist bir arkadaşım vardı. geceleri sizin kadar rahat uyuyamıyorum diyerek adeta ölüm korkusunu itiraf etmişti.
  1 -1 ... seruven44
 9. 9.
  Düşen uçakta ateist olunmaz iddiası bunu kuvvetlendirir.
  1 -1 ... cimbomlu yazar
 10. 10.
  ateizm uçak düşene kadardır.
  1 -4 ... masklavi