1. 1.
  tarihi gerçeklik.

  şii-sünni olaylarını bilenler bilir ki, hz.ali peygamber efendimiz(s.a.v) vefat ettikten sonra "halife benim, hem de o'nun soyundan geliyorum" gibi itirazlarda bulunmuştur. peygamber efendimiz(s.a.v) ise sağlığı bozulunca imamlığı hz.ebu bekir (r.a)'e bırakmış ve bunun sonucunda da o halife seçilmiştir.

  her ne kadar yüreğimizi dağlasa da, hz. hasan ve hz. hüseyin islam devleti'nin bekası için öldürülmek zorunda kalınmıştır. bu olaydan sonra görüyoruz ki, tüm orta asya ve afrika kıtasına islam yayılıyor ve insanlar islam ile şerefleniyorlar.

  eğer peygamber efendimiz'in(s.a.v) torunları islam devleti'nin başına geçselerdi islam küçük bir coğrafyada araplar arasında kalacaktı ve zamanla moğol baskısıyla falan iyice küçülecekti. oysa hz.yezid(r.a) sayesinde islam bir dünya dini olmuş, hak yerini bulmuştur.

  ayrıca emeviler'e cani, ırkçı diyenler de en büyük islam düşmanlarıdır. türkler de islam'a kılıç zoruyla falan değil kitleler halinde kelime-i şehadet getirerek iman etmişlerdir. neyse, bu konu başka bir başlıkta incelenecek zaten.

  allah'ın rahmeti üzerinize olsun. allah'tan korkmaktan bir an olsun geri kalmayın.
  -8 ... kadir tunusoglou
 2. 2.
  pek talihsizce bir iddia.
  ... usualsuspects
 3. 3.
  Rick han sen misin?
  2 -1 ... keyf kahyasi
 4. 4.
  Ali kendini değil, Hz muhammed onu halife ilan etmiştir.

  Ebubekir şerefsizlik yapmıştır

  Dünya'ya yayılan islam değil Emeviler'in götünden uydurduğu şirk dinidir. Günümüzde yaşanan müslümanlığın da çakma islam olduğunu, müslümanların yozlaşmışlığından anlayabiliriz zaten.
  2 -2 ... kalemistik
 5. 5.
  hz.ebu bekir'e(r.a) küfredenlerin zıttını savunduğu gerçeklik.

  islam budur, emeviler de haklıdır. alevi kardeşlerimiz kusura bakmasınlar inandıkları şey hz.ali'nin dini falan değildir. hz.ali'de ebubekir hazretlerinin arkasında bittabi namaz kılmış, ona biat etmiştir.

  kabullenin.

  allah'ın şerri sizi vurmadan akıllanın.
  1 -1 ... kadir tunusoglou
 6. 6.
  1500 yıl önce çölde yaşamış şu kabileye kafa yorduğunuz kadar bilime felsefeye sanata kafa yorsanız bu gün çok farklı yerlerdeydik.

  (bkz: bi bitmediniz amk)
  3 -2 ... consigliere
 7. 7.
  Alevi kökenli bir ateist olarak diyorum ki hepsi haksızdı yahudilerin malına kadınlarına çökmek için din uydurup katliamlar yaptılar birçok insanlık suçu işlediler.
  2 -3 ... ebu zindik
 8. 8.
  Hz Ali'den sonra oniki imam halife olsaydı güzel olurdu. Ama emeviler ve Abbasilerin emeklerini de inkar etmeyelim.
  ... selia
 9. 9.
  Hülasa peygamber gitti islam bitti.
  1 -1 ... vigilante8
 10. 10.
  Emevilerin hakkını teslim edelim.
  Islamı çokta iyi yaptilar.
  -1 ... atlant isten gelenadam