1. 1.
    ekşi sözlük fenomenlerinden asklepios26eses resmen döktürmüş her zamanki gibi.ilgili yazıyı yağıştırıyorum.

"biz bu takımı başarılı başarısız diye sevmedik. eskişehirspor türkler ve anka kuşu küllerinden tekrar doğar. pompei'de taşlaşmış gradiva nasıl psikanalize yani freud'a jensen'in romanıyla öncülük ettiyse biz arkeolojimizle tarihe yön veririz. eskişehirspor ölünce mezarını arkeologlar kazsa sevgi ve heyecan bulur.

insanlık tarihine bakınca eskişehirspor'u görüyorum ben. avcı toplayıcılar dünyanın en zeki ve beynini kullanan insanlarıydı. çünkü hayatta kalmak için beyinlerini kullanmak zorundaydılar. hangi bitki yenilir hangi hayvanı görünce avlayıp hangisinden kaçacaksın. bunları öğrenemeyen doğal seleksiyonla elenip gidecekti.

sonrasında tarım keşfedildi. insanlar bazı bölgelere sahip çıkmak zorundaydı. avcı toplayıcılar bölge kavgası yapar kaybeden kaybeden bölgeyi kaybedip kaçardı. ancak tarım keşfedildikten sonra kaçmak imkansızdı. ya ölecek ya toprağını savunacaktın.

insanlar bu yüzden toprak kutsaldır diye yaşamaya başladılar. ben eskişehirden yirmi yıldır uzak biri olarak kutsal topraklar diye bahsederim.

insan beyni sembollerle düşünüp metaforlar ile gelişir. bu sayede toprak kutsaldır ama bir bez parçası onu sembolize etsin demiş biri. adına da bayrak demiş. ona bez parçası diyemezdik artık. siyah kırmızı bizim için kutsaldı. tıpkı din gibi. göbeklitepede ilk dikilitaşı diken adam ne düşünüyordu bilmiyorum ama insanların tapınaklara ihtiyacının var olduğunu keşfetmişti.

gelip bizim topraklarımızda başka renk bayrak sallamalarına izin verirmiydik asla. o yüzden eskişehirde başka takımların şampiyonluğu kutlanamaz.

şamanizmi hatırlatıyor ayrıca bana. ilk şamanın halüsinojen madde kullanan biri olduğunu düşünüyorum ama bu iyi mi kötü mü bilemiyorum. ölülerle falan iletişime geçmiş. bu kısmını bilemiyorum ama şamanların doğa sevgisini avladıkları hayvanlardan özür dilemeleri çok etkileyici. ayrıca sakatlanan ve yaralanan insanlarla uğraşmak değer vermek sanırım insanlığın en farklı duygusu. ingiliz kraliçesi ile eskişehirspor taraftarının iletişimini futbol tarihi bilen herkesi etkiler. hangi taraftar grubu şu an bir ülke başkanıyla iletişime geçip ortak iş yapar. internet falan yok. telefonla bana ingiltere kraliçesini bağlayın diyemezsin.

ya o kadar canım sıkkın ki. amigo orhan ve kapitalizm hatta insanlık tarihi hakkında bir şeyler yazmak istiyordum ama şu an sinirden ağlıyorum. oynanmayacak maçın bilet satışı rekor kırdığı yer eskişehir.

anlayamadığım on dokuz yaş ortalaması bir takımımız var. para alamadıkları için idmana çıkmamışlar. lan amın çocukları. 17 yaşında eskişehirspor forması bulmuşsunuz idmana çıkmıyorsunuz. futbol hayatınız bitsin diye elimden geleni yapacağım.

neyse daha yazarsam saçmalayacağım.

biz bu nicki boşuna almadık. batsa da çısa da tek sevdamızdır siyah kırmızı.

giydim formamı bira içerek tüm esesli kardeşlerime selam ederek bu entrye ara veriyorum."
    1 -6 ... orantisiz zeka 4
  2. 2.
    (bkz: bakın burası çok enteresan)
    ... bearshare
  3. 3.
    oh iyi olmuş diye entry girenlerin arasında fark yaratmış. tabii okuyana.
    ... orantisiz zeka 4
  4. 4.
    ironi zeka ve edebiyat içerir. adam zekayı bilimi konuşturmuş.
    ... orantisiz zeka 4