1. .
  genelde kızdır bunlar. ufff çok fırtınalı bi' aşk yaşıyorum ben diyerek gezerler ortalıkta. yaptıklarıysa sağda solda sevgilisiyle yiyişmek, sevgilisiyle el ele tutuşup zafer plaza'da, heykel'de, akmerkez'de, bakırköy'de, taksim'de gezmekten ibarettir. en büyük kavgalarını sen beni artık sevmiyosuaaan üzerine yapmışlardır. birincil dertleri ''-nasıl daha fazla yiyişebiliriz?'' olan bu ergenler kendilerini bir leyla, bir mecnun sanmaktan da geri durmazlar. babalarına yakalanmak ölüm korkusuna, annelerine yakalanmak dayak korkusuna eşdeğerdedir. kontörüm bitecek endişesi ise tarifsiz bir endişedir. ya kontör biter de mesaj çekemezse o büyük aşkına? maldır bu ergenler genelde. genelde değil hep maldır bu ergenler aslında. bütün ergenleri demiyoum oğlum bu ergenler işte. aşkın ben ve sen değil, ''biz'' olduğunu bilemezler. hatalarını anlattığınızda inanmak istemezler. nerden bilicen sen benim sevgimi? tarzında efsanevi cevaplar alabilirsiniz uyarırsanız. sanarsın ki sokaklarda yatmış sevdiği için. sanarsın ki göremediği için yollara düşmüş yalın ayak. be hey dürzü ne ararsın tanrı ile aramda? yok o başka şey konuyu dağıtmayalım.

  velhasılı kelam aşk el ele gezmek değildir cancişlerim. aşk aynı yatakta yatmak, öpüşmek değildir sadece. aşk acıları beraber çekmektir. aşk beraber direnmektir hayata. aşk çekilen kılıcın altına sevdicekten önce atmaktır kendini. aşk uçurumun ağzında dans etmektir düşeceğini hesaba katmadan. düşersen pişman olmamaktır aşk.
  5 -4 ... yavuzum
 2. .
  yargılanmaması gereken insanlardır kanımca. her yaşın ayrı güzelliği olduğu gibi, her yaşta yaşananlar da ayrı güzel ve özeldir. elele gezmek, aşkı henüz tatmanın getirdiği heyecanla birleşince bazen sevişmekten bile daha fazla haz verir insana. herşeyin bir başı vardır, sonuna geldikçe tükenen ve özlenen duyguları bir de. * *
  2 -1 ... olmazsaolmaz
 3. .
  bazı yetişkinler de böyle düşünebilir.
  1 -1 ... t bag
 4. .
  yaşları ergenliği geçse de, halâ ergen olan kazıklardır. öyle aşkı, dedem de yaşar. sevilmesin o kişi tarafından ve itin götüne sokulduğu halde sevmeye devam etsin de görelim o aşkı.
  ... sandalye
 5. .
  aşkın cinsellikten ibaret olmadığını bilen ergenlerin ve yetişkinlerin gerçekleştirdiği eylemdir. önemli olan kalbin sıcaklığını tuttuğun elde hissedebilmektir.
  2 -1 ... t bag
 6. .
  aşkı sadece cinsellik olarak gören yetişkinlerden daha masum oldukları kesindir.
  ... griffin