bugün

Kurulan dostluklardır.
Enayilik yaptığı için sevinen kimseleri gösteren hede.

Öyle bir taraf yoktur. Askere gitmek enayiliktir ve bu şekilde nedenler saymak bu enayiliğe kılıf uydurmaktır.
sabah ne giyeceğin, tüm gün ne iş yapacağın ve ne yiyeceğini düşünmeden özgürce(!) erkek erkeğe rahat rahat küfürleşerek lakin hiç bir cinsel dürtü hissetmediğin tek yerdir.
kurulan dostluklardir. askeriye insanı kısıtladiğından bir çok yönden askerler sivildekinden daha çok yakinlasıyorlar 1birbirleriyle. buradaki düzgün insanlar şafağını bitirmenin sıkıntısını çekerken birbirlerine dayanak oluyorlar. o yüzden burada kurulan dostluklar biraz daha farklı.ayrıca makarasıda iyidir. arkadaşi bi uygulamayla kadın yapıp bölüktekilere gösterdim.çokta seksi oldu. 2 gündür herkes buna asılıyor bölükte. arayıp sövüyor falan.eğleniyoruz bu ortam özlenir. ayrıca askerde her memleketim insanını çok iyi analiz edebilirsin. her türk erkeğinin tam olarak büyümesi için burada en azından bi 3 ay geçirmesi gerekli.

350 günlük askerim. 10 günüm kaldi.350 gündür ah şu şafak bi bitse diyoruz şafak oldu coni moni ama içimizde hüzünle karişık bi sevinç var.
hiçbir yanıdır. erkek arkadaşım hasta oldu ve döndüğünden beri iyileşemedi. nasıl bir mikrop kaptıysa hayattan koptu. okula gidemiyor, hiçbir işini halledemiyor. ödevlerini halletmesi gerek ama yapamıyor. hayatından bir sürü zaman ve enerji çaldı. sonra hastalığı bana bulaştı. ben de hastayım.
(bkz: #41671126)
anılarıdır evet.
Cebinde biriktirdiğin tükenmeyen anılarındır.
özgürlüğün değerinin anlaşılmasını sağlaması.
benim için zerre güzel yanı yoktu...

acemi birliğinden sonra görev yapacağım kasabanın askerlik şubesine teslim oldum, şube başkanı benden 1 yaş küçük astek, yardımcısı okuldan yeni mezun ast subay, erler ilk okul mezunu 6 adet...ben zavallı kısa dönem çavuş...muhabbet edecek insan yoktu...şube başkanı hukuk mezunu bir tipti belki onunla muhabbet eder zaman geçiririz diyordum, herif yürüyen ego çıktı...lan hırt tek farkın sen 12 ay geldin ben 5 ay...aramızda başka fark yok...mahkemeye bile cıksak ikimizde astek olarak çıkıcaz neyin havası lan bu ? astsubay desen daha çocuk...ailesinden ilk defa ayrı kalmış, ne sigara içer ne alkol...ot gibi bi tipti...kısacası inanılmaz sıkıcı ve yalnız geçen 5 ay...terhis olduktan sonra hiç birini de aramadım...arkadaşlık filan yalan oldu benim için...

tek güzel yanı, emrimde 6 kişinin olmasıydı sanırım.
kasim 2019 dan sonra gorecegiz. 5 ay kaldi.
Askerliğin en güzel yanı uykudaki zamandir.
Zira zor yerdeyseniz hasret kalirsiniz uyumaya.
Hiçbir şey yapmadan Kilo vermektir.
herkesin kendine göre özümsedikleri, askerden dönüp işe girdikten sonra belli olur.
akla ihtiyaç olmayışı.. ekmek elden su gölden.. gel dediler mi git.. git dedilermi git... otur, nişan al ateş et.... gel keyfim gel....
sadece erkeklerin anlayabildiği cumartesi olayını erkeklerle birlikte geçirmeniz.
Temiz hava, hoplama, zıplama.
Pek bir güzel tarafı yoktur açıkçası. Sadece çalışma hayatı öncesi biraz etüt etmiş ve sorumluluk almış oluyorsun.

Asıl arkadaşlık ve orada edilen samimi diyaloglar/espriler güzel olandır bence.
"sikerler ama zamanı durduramazlar" düsturunu edinmek olabilir.

dünya malının, zamanın, paranın her şeyin geçici olduğunu askerden sonra da hatırlayasınız diye çıkar bu laf :P
-ben mi....

ile başlayan cümleler kurmak.

örn:

ben mi gideyim?
ben mi yapayım?
ben mi nöbet tutayım?
ben mi içtimaya katılayım?
ben mi kamuflaj giyeyim?

bu şafaktan sonra ben mi mıntıka yapayım?

en güzel tarafı budur bence. yapıp da sıranı salmak ve bu doğrultuda taşşaklarınla konuşmak...
Hiçbir tarafıdır. Vatan evladının ite döndüğü yerdir.
Normalde senin için önemi olmayan birçok şeyin değerini anlıyorsun..

Özellikle de zamanın..
Valla istemeye istemeye haftaya asker oluyorum. Henuz gitmemis biri olarak ben de askerligin en guzel tarafinin kafa izni olacagini dusunuyorum. Yani dusunun herkes her seyi sizin icin dusunmus zaten, 17-18 gun birbirinin aynisi seyler. Is guc derdi yok. Askeriyeye girerken mantigi da disarida birakirsam bence on numara kafa izni olur. 4 hafta sonra yazarim aksilik cikmazsa.
kadınların önemini anlamak.
gece uykusunun önemini anlamak.
Tabiki geçirdiğin anılar.
güncel Önemli Başlıklar