bugün

başbakan erdoğan'ın açıkladığı sevindirici haber.
taslak çalışma devam ediyormuş.
umarım en kısa zamanda gerçekleşir.

http://haber.gazetevatan....iklamalar/573843/1/gundem
(bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
güzel bir gelişmedir. bu kadar net.
Biz zamanında 6 ay gittik şimdi 12 aya indiriliyor.
Şaka bi yana nice insanın insani vasıflarını kaybetmesine engel olacaktır.
Kimse askeri güç falan demesin, askerliğinizi yapın, o mürhiş! Gücü görün öyle yorumlayın.
benim hemen askere gitmem demektir bu şans daha gelmez.
12 aya indireceklerine 2 aya çıkartsalardı keşke denilen durum.
benim dedem 3 yıl yapmı$tı lan askerliğini. vay amuha koyim. sevindirici geli$medir.
Yetmez ama evet.
Hatta uzun ve kısa donem'in daha da indirilmesi gerekir.
En verimli çağında gençliğin üretkenlğini, iş gücünü çalmaktan başka bir halta yaradığı yok.
Ver askeri eğitimi, birkaç ay o disiplini görsün, sonra yolla evine. Gençler 15 ay komutanının eşinin köpeğini mi taşısın? Bu gençlik köle mi?
muhtemelen yerel seçim öncesi uygulamaya geçecek bu erken terhisten 280 bin asker faydalanacaktır.

(bkz: oy anam oy)
12, 9, 6, 3 ve bitirilmesi.
askerligin kaldirilmasi ile neticelenek indirimler silsilesinin devamidir.
iki aya kadar kimsenin böyle bir beklentisi olmasın açıklamasını yapan tsk ne kadar
içeri alsam o kadar kardayım zihniyetindedir.
bu bakkal kafası zihniyetiyle tsk yönetilmez.
kimlerin o kurumun başında olduğunu ben gittim gördüm sizlerinde gidip görmesini tavsiye ederim.
atatürk ün emaneti onlarda değil bizlerdedir.

onlar malın üzerine yatmak için atatürk ün emanetine sahip çıkarlar bu kadar da nettir.

neden bu karar alındı diye sorarsanız halk tabanı bundan çok rahatsızdı buralarda çok
dillendirdiğimiz içindir.

vatan için değil 15 ay 48 ay bile askerlik yapılır ama bu hiyerarşik düzenin yanında alt hiyerarşik
düzenden hiçbir şey olmaz.

bugün bir yazar milli takımın içinde bulunduğu alt hiyerarşik düzenden bahsetti.
futbolcular arasında bir yaş farkı olsa bile abi demezse onu orada durdurmazlar dedi.

avrupaya bakın orada bu yoktur. bazı gelişmemiş ülkelerde bile bu yoktur.
demokrasinin önündeki en büyük engel budur.
avrupa gelişmeyi bu şekilde yakaladı.

bu milletin anasını ağlatan götünden uydurduğu töre ve örfleridir.
önce bunlardan sıyrılmalıdır.
bunu nice kimseler görmüş dile getirmiş ama adamları bir bir ortadan kaldırmışlar.
bu davanın arkasından yenileri gelmiştir.
diye konu uzar gider.
(bkz: Seçimlerden önce oy kazanma çalışmaları)
(bkz: yetmez ama evet)
üş beş sene sonraki seçim kampanyalarda yaşanması muhtemel olay.
(bkz: inşallah)
Bana göre doğru bir harekettir. Hükümeti sevdiğimden vs. değil. Bir genci en verimli çağından her şeyden 15 ay alıkoyuyorsun sonuçta.
ben 2009'da askere gittim, ta o zamanlar düşeceği söyleniyordu. aradan 4 yıl geçti hala düşmedi... ama düşerse 12 ay'a çok zoruma gider. neden mi... çünkü ben 15 ay yaptım, bundan sonrakiler 12 ay yapacak, haksızlık bu.
az bile indirilmistir 1 ay yeterlidir. izmarit toplamayi 10 gun, surunmeyi 10 gun, dagda bok yoluna gitmeyi 10 gun ogretseler yeter.
(bkz: çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu)
Devleti gereksiz külfetten kurtarmıştır.

Ama bir seçim yatırımıdır.
18 ay yaptıktan sonra sikimiz de bile olmayan izindir. 15 aya bile razıydık la biz. o zamanlar söylentisi bile olmadı amk. şimdiki nesil şanslı nesil. 1 sene sürün gel. oh mis.
aynı zamanda askere gidecek olanlara borç çıkartılan durumdur. hem hayatının bir yılını hem de paranı alan devlet anlayışı başımızdan eksik olmasın dedirtir.
tamamen kaldırılması gerektiğini düşündüğüm zorunlu askerliğin sözüm ona kısaltılmış halidir.
1 ocak 2014 itibariyle yürürlüğe gireceği açıklanmış olan karardır. 50 bin mehmetçiği 3 ay erken terhis edecektir. hayırlı olsun kardeşlerimize...

http://www.ensonhaber.com...en-terhis-2013-12-25.html
9 aya inmesini ve şuan asker olanları da kapsamasını bekliyorum. silah tutmayı bile bilmeyen insanlara silah öğretmek 12 ay sürmez. herkesin silah tutabilir hale gelmesiyse mesele, her askeriyenin maaşlı tuvaletçisi, temizlikçisi ve aşçısı(patates soyan dahil), berberi, bilgisayar mühendisi olmalı. gerçekten askerliğe gönül vermiş, gücü kuvveti yerinde, maaşlı asker sayısını çoğaltmak ve gerçek savaş askerleri yetiştirmek amaç olmalı. silah sesi duyunca eli ayağına dolaşan bir milyon kişiyi bir araya getirmişsin ne işe yarayacak?

ulan askerimiz taşeron savaş gücü olarak kullanılıyorsa bile buna da yarıyacak bişeydir söylediğim. yapın şunu.