bugün

vatan borcu namus borcu anlayışı olan ülkemizde askerlik yapmamak için dalavere çevirerek askerlikten kaçan erkeklerin ibne olması durumudur..

not: ulan kız başıma gider 12 ay yapar gelirim..
BELKI KADER MAHKUMUDUR.
(bkz: sikerler kamil)
kızlarımızın yorum yapmaması gereken ibnedir.

ibne olduğunu bizde biliyoruz da şu kızların gider yapar gelirim sözüne hastayım. siz önce askere giden sevgilinizi bekleme sadakatini gösterin başka bişey istemiyorum. yanınızdaki adama bile sadakat gösteremiyorsunuz, askerdekini beklemiyorsunuz, kalkmış vatana sadakatten bahsediyorsunuz.

sen sus ulan zilli.
hem ibnedir, aynı zamanda yavşak haysiyetsiz vatan haini puşt bir gavattır, gitsin etek giysin.
solda gördüğümde "bu da bir başka siyasetçimizin beyanı mı" acaba diye merak ettiğim laf. çok şükür değilmiş.

bu tür konularda uzun uzun tartışırım ama şimdi tek şey söyleyeceğim: yarın ani bir kararla zorunlu askerlik kaldırılsın. kıçını kaldırıp askere gitmek isteyen erkeklerin oranı %20'yi geçmez. doğusu-batısı fark etmez.

sene 2014, hâlâ zorunlu askerliğe karşı çıkanlara ibne, pkk'lı vb. muamelesi yapanlar var.

hele kızlar hiç yorum yapmasın. sizin böyle bir derdiniz yok ve olmayacak da. atıp tutması kolay.
(bkz: ibne babandır) diye çıkışta bulunan kişiler de olabilir bunlar.
hadi oradan denilesi önerme. vatan borcuymuş. işte bunlar hep dik kafalılık.
(bkz: vicdani ret)
yapmiyorum, yaptirabilen varsa buyursun. vatan borcu falan filan hikaye onlar. nedense bekara kari bosamak kolay, ne de olsa borcu olan bir tek erkekler. yasamadigim bi ulkeye donup bi de askerlik yapmiyorum. bana hicbir sey vermemis olan bir ulkeye askerlik yapmiyorum. sen de orada ahkam kes.
(bkz: velev ki ibneyim)
vatan borcu olmasının yanına kanuni bir hizmettir (bkz: sikerler kamil) adamı alırlar havalimanında pasaport kontrolunde gözünü asal bölge başkanlığında açarsın durumu söz konusudur.
(bkz: pembe tezkere)
ibnelere pembe tezkere verildiğini bilmeyen kişi önermesi. yoktan yere 12 ay gidip ayardan çıkacaktın be yavrum.
askerden kaçamamış birisinin verdiği önerme.
vatansever vicdansızlığı.7000 yıl askerlik yapsanız da 7000 vakit namaz kılsanız da bir hrant kadar insan olamayacaksınız.
derhal fazlalığını kestirmesi gereken cins.
kimisi ailevi sebeplerden dolayı gitmediği için, kaçak muamelesi görüyordur. kaçak değil, tecil alamayandır.
istesemde gidemiyorum. gidebilecek durumu olup ta gitmeyen gavat insanlar ve şu sıralar 15 temmuz gazisi ünvanını kendine yakıştırıp askerlik gelince "dinimiz merhametlidir. silaha gerek yoktur." diye mırıldanıyorlar. orası ne muhammed ne isa nın ocağı. orası Mete Han'ın ocağı. öyle bu topraklar içerisinde askerlik yapmadan yaşaman için ya ailenin tek çocuğu olmalısın, ya da maalesef benim gibi hasta olacaksın.
ondan kelli erkek demeye bin şahit isteyecek kişioğludur.
Erkek derken? Türkiye'de askerlik erkeklere mecburi vatan borcudur, askere kızlar gitmez sadece güzel ülkemde. O yüzden askerlikten kaçan bir bireyi, erkek sınıfına sokmayınız lütfen.
Erkek mi? Bizler ona errrrrrrrrkek(!) diyoruz.
(bkz: vurduruyordur)
Zengin gününü gün etsin diye değil eşimiz dostumuz rahat uyusun diye gidiyoruz askere, ibneliğinizi "fakirler ölüyor" edebiyatı kasarak saklamayın.
bedelli yapar.