bugün

atışlar sırasında fırlayan kovanlardan birinin yüzünüze gelmesi bunlardan biri olabilir.
Kendisine tokat atan komutanı g3 ile kovalayan bir tane keko vardı hala aklıma geldikçe gülerim,birde nöbet mevzisinden kaçıp çarşı içindeki internet kafeye giden trakyalı devrem vardı.
sivrinin biri kurumak bilmesin de ıslak giysinler diye arkadaşlarının çorabına su döküp duruyormuş..
Antepli Muhsin depo temizliğinde çıplak ayağıyla, yanından koşan fareyi ezip öldürdü. Bu arada deponun zimmet defterine kayıtlı iki tane de binbaşı vardı. Denetleme öncesinde fark edilip tayin olup gitmiş komutanlar defterden düşüldü...
Kışlanın kapısından girilen ilk gün, ankara ayazında gece 2'ye kadar soğukta bekletilen (mukavemet eğitimi) bünyenin, sabahın 5 buçuğunda kamyonu devirip gittiği banyodan kapalı olduğu için dönüp, tuvalette soğuk suyla yıkanması sayılır mı? Ben değil, bi' arkadaşın başına gelmiş :-) .
"askerlik yaparken bitermiş de, anlatırken bitmezmiş" diye bir laf duymuştum birinden. doğru bir önerme.
ben kısa dönem askerliğimi, acemiliği doğuda, usta birliğini nispeten daha batıda yaptım,
(acemilik istanbul kuçukyalı -istanbulun en doğusu- usta istanbul 4.levent -biraz daha batı-)
şimdi anlatmaya başlasam, 10 sayfa yazarım, ama acemilik anıları bitmez, o yüzden boşver.
Sarjoru kislanin baska bir yerinde bulunan, mermisi hic olmayan g3 deposunun onunde nobet tutmaktir. Asker, g3'u calip yoktan mermi mi var edecek aq ?
4 asteğmen yeni birliğimize geldik. kiralık ev bulalım diye bize 10 gün revirde yatmamıza izin verildi. ev bulamadık ve 11 . gün komutan sabah sabah revire geldi , bir baktı ki tuvalet tıkanmış boklar yüzüyor. görevli askere " bu ne hal lan ! " diye bir tokat attı ki askerin feleği şaştı. asker ;
- ne yapayım komutanım asteğmenlerim sıça sıça doldurdular . dedi
komutan bize dönüp ; defolup gidin artık burada kalma yok . dedi ve kovulduk oradan.
ve helalara mıçılmayacağını öğrendik !..
Askere girişte bize imzalatılan "Bunları yapmayacağım" belgesinin bir kısmında "Aracın direksiyonunu söküp içtima alanındaki direğe tırmanıp direksiyonu oraya asmayacağım" diye bir ibare vardı, komutana sorduk, oradaki herşey yapılmış şeyler olduğu için yazıyor demişti.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.